Přeskočit na hlavní obsah

5 tipů, jak dětem zpříjemnit a usnadnit život v koupelně

Stavíte dům nebo rekonstruujete koupelnu? Máte doma malé děti, které ještě potřebují častý dohled? Přinášíme vám jednoduché tipy na zařízení do koupelny, které ochrání vaše děti před zraněním, pomohou jim při zdravotních komplikacích a mytí jim usnadní a zpříjemní.

Termostatické baterie chrání děti před opařením

Když se děti koupou, snadno zapomínají na okolní svět. Platí to i ve vaně, v níž na ně čeká při hře několik nástrah – mohou se při napouštění vody opařit, udeřit hlavou o rameno baterie nebo spálit o její povrch. Ideální podmínky jim vytvoříte, když si k vaně pořídíte napouštění vody přepadem – to znamená, že vodu napouštíte otvorem přímo ve vaně, takže vanová baterie nikde nepřekáží, což je navíc elegantnější.

K bezpečnému koupání přispěje i termostatická baterie, která reaguje na změny tlaku vody a udržuje nastavenou teplotu. Jejich součástí je pojistka proti opaření, kterou musíte zmáčknout, abyste si zvolili vyšší teplotu než 38-40 °C. Děti proto jen tak nezavadí o páku baterie a neopaří se. Povrch kvalitních termostatických baterií je navíc stále chladný, protože uvnitř proudí dokola studená voda. Pokud si tedy děti na baterii sáhnou, nespálí se.

                 
                                                  O kvalitní termostatickou baterii se děti nespálí. Foto: GROHE


Elektronické baterie ocení děti i vaše peněženka

5-tipu-deti-koupelna-2.jpg

Elektronické baterie všichni známe spíše z nákupních center a veřejných toalet. Dětem ale mohou zpříjemnit mytí rukou i doma. Nemusejí totiž složitě míchat teplotu vody, regulovat sílu proudu ani pamatovat na to, že mají umyvadlovou baterii vypnout. Vám zase zaplesá peněženka, protože budete mít spotřebu vody pod kontrolou.


Elektronické baterie dětem mytí rukou zjednoduší. Foto: Sanela

 

Elektronický bidet ušetří dětem spoustu slziček

Elektronické bidety i sprchové toalety si zatím místo v našich koupelnách stále hledají. Jedná se přitom o nejvyšší stupeň intimní hygieny, takže se budete kdykoliv během dne cítit, jako byste právě vyšli ze sprchy. Nabízejí mnoho typů proudů – například dámský proud, pulsující proud při problémech se zácpou, který podporuje činnost tlustého střeva, přerušovaný proud při starostech s hemoroidy, ale i dětskou sprchu, která šetrně opláchne citlivou pokožku vašeho dítěte. Pokud se váš chlapeček nebo holčička navíc potýká se zadržováním stolice a vyprazdňování je bolí, ušetříte jim mnoho slziček při utírání zadečku toaletním papírem.

                
                                        Dětský proud šetrně očistí citlivou dětskou pokožku. Foto: GROHE

 

WC sedátko se softclose přispěje k rodinné pohodě

Pamatujete si, kolikrát jste v dětství slyšeli větu: „Nepráskej s tím prkýnkem!“? Jestli si chcete ušetřit podobné situace i se svými dětmi, pořiďte si k toaletě WC sedátko s funkcí softclose. Jedná se o speciální mechanismus, s nímž se prkénko samo pomalu sklápí, až tiše usedne na WC mísu. Oceníte jej nejen s malými dětmi, které se ještě učí své pohyby správně zkoordinovat, ale i se syny, kteří si potřebují zautomatizovat, že prkénko patří prostě dolů. WC sedátko s funkcí softclose je sice drobnost, ale věřte, že přispěje k vaší rodinné pohodě.

                
                                           WC sedátko s funkcí softclose se samo pomalu sklápí. Foto: Saneux

 

I v drobných doplňcích do koupelny je síla

Existuje i spoustu drobných doplňků, které nejmenším dětem pobyt v koupelně zpříjemní – například dětské WC sedátko, stupínek k umyvadlu nebo třeba bezdotykový dávkovač tekutého mýdla. Nestojí moc a dětem prokáží velkou službu.

Související produkty

nahoru