Přeskočit na hlavní obsah

7 tipů pro krásnější vlasy

Vlasy jsou korunou krásy, na které si zvláště ženy velice zakládají. Co dělat, aby byly stále krásné, zdravé a lesklé? Podívejte se na naše tipy, protože správná péče o vlasy začíná v kuchyni a končí v koupelně!

Kvalita vlasů je odrazem toho, jak o ně pečujete, ale také co jíte. Stejně jako na pleti a nehtech se na nich podepisuje kdejaká chybička ve stravování, nevhodné kosmetické produkty, nešetrné zacházení, sluneční paprsky, slaná mořská voda, ale také nedostatek spánku nebo stres. Naopak správně zvolená pečující kosmetika nebo kvalitní sprchová hlavice dokáže s kvalitou vlasů udělat divy.

Ale začněme od začátku.

 

Správná výživa vlasů začíná v kuchyni

shutterstock_1136119265.jpg

Kvalitu vlasů ovlivňuje z velké části strava, která by měla být bohatá na minerály a vitamíny. Pokud nechcete do svého jídelníčku zařadit vitaminové potravinové doplňky, zaměřte se hlavně na pestrost jídla, které přijímáte. Neměly by chybět mléčné výrobky, celozrnné obiloviny, luštěniny, vejce, ryby a nesmíme zapomenout ani na ovoce a zeleninu.

Pro naše vlasy jsou důležité vitamíny A, E a C, protože udržují vlasy zdravé, hydratované a chráněné. Pokud máte křehké lámavé vlasy, dodejte jim vitamin H, který se ukrývá například v celozrnných obilovinách, játrech nebo v rýži. Nejenom problémy s vypadáváním vlasů může vyřešit vitamín B, který je součástí krůtího masa, vajec nebo ryb. K vysněné lesklé kštici vám může pomoct také zinek, hořčík, jód nebo omega mastné kyseliny.

Nechte vlasy odpočinout!

Jestli své vlasy často zatěžujete fénováním, žehlením, natáčením a dalšími úpravami, měli byste jim dopřát i odpočinek. Využijte třeba víkendu nebo času, kdy se nikam nechystáte, a po umytí nechte vlasy volně doschnout. Podobný vlasový detox si dopřávejte pravidelně – a budete se divit, jaká změna nastane.
 

Myjete své vlasy každý den? Chyba!

hansgrohe_shower_peter_sagan_190.jpg

Pokud si myslíte, že vaše vlasy budou krásné díky každodenní lázni, překvapíme vás, že tomu tak není. Příliš časté mytí vlasů je naopak poškozuje a vysušuje. Výjimku tvoří velmi jemné dlouhé vlasy, které se velice rychle mastí. Pokud takové vlasy máte, můžete je každý den umýt šetrným šamponem.

V tomto případě je ale důležité nanášet šampon pouze na pokožku hlavy, nikoliv na celou délku, a to kvůli poškození a vysušení konečků.
 

Vyberte si ten správný šampon

S mytím vlasů jsou spojené i další naše vlasové tipy. Jedním z nich je výběr správných kosmetických produktů. Nenechte se zlákat reklamou nebo radou kamarádky, protože nikdo nezná vaše vlasy tak jako vy a vaše kadeřnice. Raději si připlaťte za kvalitní vlasovou kosmetiku bez parabenů, silikonů a sulfátů.

Dalším kritériem pro výběr správného šamponu je váš typ vlasů. Ideální šampon pro jemné vlasy nemusí být správným řešením pro vlasy barvené nebo kudrnaté. Raději si důkladně pročtěte složení i popis šamponu, než ho vložíte do svého košíku.
 

Žádné zbytky šamponu!

Dokonalý šampon nezlepší kvalitu vašich vlasů, pokud jeho zbytky zůstanou na pokožce hlavy. Divili byste se, kolik neplechy způsobuje nevhodné opláchnutí vlasů. Zbytky šamponu vám mohou podráždit pokožku hlavy nebo zvýšit tvorbu lupů.

Při výběru sprchové hlavice nebo horní sprchy se tedy zaměřte nejenom na cenu a vzhled, ale také na počet proudů a jejich intenzitu. Někteří výrobci sprch vyvinuli inovativní sprchové proudy přímo pro vyplachování šamponu z vlasů. Z naší nabídky to jsou například značky GROHE a hansgrohe.

hansgrohe rainfinity

TIP SANITINO: Zůstávají vám zbytky šamponu ve vlasech? Vyzkoušejte sprchy s proudem hansgrohe IntenseRain nebo GROHE Jet Spray.
 

Sprchové hlavice s masážními funkcemi

GROHE a hansgrohe se zaměřují také na masážní funkce svých sprchových hlavic a horních sprch. Kromě uvolnění svalů můžete proud vody využít i k masáži hlavy. Taková masáž prokrví pokožku hlavy, a vlasy tak vypadají mnohem zdravěji. Pravidelnou masáží hlavy navíc zvýšíte přirozený lesk vlasů, a zabráníte i jejich nadměrnému vypadávání.

TIP SANITINO: Masáž hlavy si můžete dopřát se sprchovými proudy hansgrohe Massage nebo GROHE TrioMassage.
 

Pozor na špatné vysoušení vlasů!

Necháváte své vlasy doschnout volně nebo používáte fén? V druhém případě si dejte pozor na použitou teplotu, protože velmi horký vzduch může vlasům spíše uškodit. Vlasy raději fénujte déle, ale na nižší stupeň. Chyby se také dopouštíte, pokud chodíte spát s mokrými vlasy. Na pokožce hlavy se mohou množit bakterie a plísně, které způsobují zarudnutí pokožky a svědění. Pokud nechcete vysoušet vlasy fénem na nižší stupeň, vysušte je alespoň ručníkem

Pokud se o své vlasy budete starat, odmění se vám svým leskem a zdravým vzhledem. Vy tak získáte sebevědomí a ušetříte za SOS péči u kadeřnice. A přitom stačí tak málo – pestrá strava, vhodné kosmetické produkty a správně zvolená sprcha.  

nahoru