Přeskočit na hlavní obsah

Bezdotykové baterie: šetřete s dotyky na místech, kde to není potřeba

Šetřete s dotyky na místech, kde to není potřeba. Elektronické baterie GROHE jsou jednou z účinných možností ochrany před bakteriemi a viry. Zapomeňte na klasické dotykové baterie – přichází doba bezdotyková!

Víte, že na jednom prstu ruky žije 12 000 bakterií? Ruce jsou tak nejčastějším přenašečem infekcí. Šetřete proto s dotyky na místech, kde to není potřeba! Bezdotykové baterie GROHE jsou jednou z účinných možností ochrany před bakteriemi a viry. Spustíte je pouhým mávnutím ruky.

Senzorové baterie pro veřejné prostory jako stvořené

Na bezdotykové vodovodní baterie jsme zvyklí především na veřejných toaletách, v nákupních centrech, na čerpacích stanicích, v hotelech a v restauracích. Zkrátka všude tam, kde se za den vystřídá mnoho lidí. Pro své nesporné výhody si senzorové baterie GROHE postupně nacházejí své místo i v běžných domácnostech.

Jaké má bezdotyková baterie GROHE výhody?

bezdotykové batérie Grohe.jpg

Hygiena na prvním místě

První výhodou je bezesporu vysoká úroveň hygieny. K senzoru bezdotykové baterie se jednoduše přiblížíte a proud vody se automaticky spustí. Nemusíte sahat na páku baterie ani stisknout jakékoliv tlačítko. Stačí mávnout rukou a voda teče – tak dlouho, jak si sami nastavíte. V tu chvíli máte stoprocentní jistotu, že jste nepřišli do kontaktu s bakteriemi ani viry.

Bezdotykové baterie GROHE jsou navíc vybaveny automatickým proplachováním vody, které zvyšuje kvalitu a hygienu pitné vody. 

bezdotykové umývadlové batérie Grohe.jpg

Jednoduchá údržba a snadné čištění

Na veřejných místech oceníte bezdotykové umyvadlové baterie především proto, že zbytečně nepřicházíte do kontaktu s bakteriemi. Doma vám bezdotyková dřezová baterie usnadní práci v kuchyni ‒ třeba když máte ruce od těsta, mouky nebo strouhanky a potřebujete si je opláchnout.

Ale také ve vaší koupelně si kvalitní bezdotyková baterie najde své místo. Ne, že byste se báli přenosů bakterií od členů vaší domácnosti, ale oceníte ji především díky snazší údržbě a většímu komfortu. Nemusíte totiž leštit zaschlé kapky vodního kamene, otisky prstů a v případě kuchyňské baterie ani zbytky jídel, protože se těla baterie nikdy nedotýkáte.

umývadlové batérie Grohe šetrí vodu i energie.jpg

Úspora vody a energie

Prvotní náklady při pořizování bezdotykových baterií nejsou o moc vyšší než běžné baterie. Při vyúčtování ale rozdíl pocítíte. Obzvláště pokud neustále honíte děti, aby šetřily vodou. Infračervený senzor pozná, kdy jsou ruce z baterie odstraněny a automaticky zastaví průtok vody. Tím zbytečně neplýtváte vodou ani svými penězi.  

Další výhodou bezdotykových baterií je i prevence proti vytopení. Pokud bydlíte v domácnosti s malými dětmi nebo seniory, u nichž hrozí, že zapomenou kohoutek vypnout, dlouho nepřemýšlejte a do bezdotykových baterií investujte.

Větší komfort i snadná montáž

Montáž i nastavení infračervené baterie GROHE je velice jednoduché a pohodlné. Jednoduše si přednastavíte požadovanou teplotu vodního paprsku a aktivujete baterii pomocí spolehlivého senzoru. Některé modely můžete dokonce nastavit přes svůj smartphone či přes volitelný dálkový ovladač.

infračervené batérie Grohe.jpg

Snadná obsluha 

Ovládání zvládne obsluhovat každý – malé děti, senioři i hendikepovaní lidé. Jakmile dáte ruce k senzorové baterii, senzor spustí proud vody. Dobu, po kterou voda teče, si můžete jednoduše nastavit dálkovým ovladačem. Zbytečnému plýtvání vodou zabráníte také tím, že voda teče pouze v tu dobu, kdy držíte ruce pod kohoutkem.

Ušetříte až 50 % vody a energie

Součástí bezdotykových baterií GROHE je také inovativní technologie GROHE EcoJoy, se kterou snížíte spotřebu vody a energie až o 50 %. Na síle proudu přitom rozdíl nepoznáte. 

 

 

Jaký typ zvolit?

Jednou z kvalitních bezdotykových baterií je například GROHE Bau Cosmopolitan E. Snoubí v sobě praktičnost, eleganci, funkčnost s vysokou úrovní hygieny. Uchvátí vás svým promyšleným a minimalistickým designem a maximálně odolným chromovým povrchem. Vynikne v každé koupelně, a navíc ji můžete kombinovat s různými tvary a typy umyvadel.

 Máte více informací k bezdotykovým bateriím GROHE? Napište nebo zavolejte našim kolegům z technického poradenství – Kontakt.

Více inspirace můžete najít i na našich sociálních sítích - Facebook a Instagram.

nahoru