Přeskočit na hlavní obsah

Bezdotykové umyvadlové baterie Sanela: maximální komfort v koupelně

Věděli jste, že páka umyvadlové baterie hostí okolo 127 000 bakterií na 1 cm2? Podívejte se, jak můžete zvýšit hygienu a svůj komfort s automatickými umyvadlovými bateriemi Sanela.
 

Páka umyvadlové baterie je rájem pro různé bakterie. Proto není divu, že je mnoho veřejných prostor vybaveno právě bezdotykovými bateriemi, které mají za cíl chránit naše zdraví. S nástupem koronaviru začalo mnoho zákazníků řešit zvýšení hygieny a bezpečnosti také ve svých domácnostech. K tomu přispívají i bezdotykové baterie české značky Sanela.

 

Jak funguje automatická bezdotyková baterie Sanela

Automatická umyvadlová baterie Sanela reaguje na přítomnost rukou ve snímané zóně okamžitým spuštěním vody. K vypnutí vody dojde po vyjmutí rukou po uplynutí nastavené doby, kterou si můžete sami určit v rozsahu od 0,25 až po 7,75 s.

 

Výhody bezdotykové baterie

SLU 60_.jpg

Kromě zvýšení hygieny se můžete těšit také na větší pohodlí. Nemusíte točit kohoutky ani zvedat a upravovat ovládací páku. Prostě jenom vložíte ruce pod vodovodní kohoutek a užíváte si proud vody. To oceníte nejenom při mytí špinavých rukou, ale také při dalších činnostech, jako je čištění zubů nebo oplachování předmětů.

Díky tomu, že na umyvadlovou baterii nemusíte sahat, usnadníte si i následnou údržbu. Na páce nezůstávají mokré kapky vody, takže se na jejím povrchu netvoří vodní kámen.

Automatickou umyvadlovou baterii stačí otřít suchým hadříkem od prachu a případných nečistot.  

S bezdotykovými bateriemi se nemusíte bát vytopené koupelny, když vaše dítě zapomene zavřít vodu. Navíc dochází i k úspoře vody, senzor detekuje pohyby rukou a zajišťuje, že voda teče, jen když je to potřeba. Zapomeňte na tekoucí vodu během čištění zubů.


Výhody bezdotykové baterie stručně:

  • zvýšená hygiena;
  • větší pohodlí;
  • snadná údržba;
  • úspora vody;
  • jednoduché ovládání.

 

Automatické umyvadlové baterie Sanela

Česká značka Sanela se zaměřuje na bezdotykové baterie již 25 let. Jejich produkty můžete znát hlavně z nákupních center, restaurací nebo hotelů. Představíme vám také několik modelů bezdotykových baterií, které mohou zdobit i vaši koupelnu.

Velice oblíbený je model stojánkové baterie k umyvadlu SLU 60 v barvě chromu a jeho sestra SLU 60V v černé barvě. Oba typy jsou určeny pro instalaci k umyvadlu, přičemž maximální výška umyvadla je 150 mm.

Populární jsou i další série určené k instalaci na umyvadlo. Patří mezi ně chromové automatické baterie SLU 62, SLU 63, nebo SLU 76. Pokud jste i vy milovníci černé barvy v koupelně, zaměřte se spíše na série SLU 62V nebo SLU 63V.

Do koupelen se více používají baterie s možností nastavení regulace teploty vody, což jsou modely SLU 63, SLU 63V, SLU 60, SLU 60V. U bezdotykových baterií SLU 62 a SLU 62V je předem nastavená teplota vody, takže je zákazníci využívají spíše jako druhou baterii – například na umývátku na WC.

Všechny tyto baterie se mohou pochlubit úsporným perlátorem s průtokem vody 6 l/min, ale také bezpečnostními funkcemi, jako je například vypnutí vody po 5 minutách, možnost přepnutí do režimu START/STOP nebo nastavením hygienického proplachu.

Jak už jsme si říkali, bezdotykové baterie reagují na přítomnost rukou ve snímané zóně okamžitým spuštěním vody a k vypnutí vody dojde po vyjmutí rukou po uplynutí nastavené doby (u těchto modelů je možnost nastavit čas v rozsahu 0,25 – 7,75 s). Další variantou je nastavení funkce START/STOP, která také reaguje na přítomnost rukou ve snímané zóně okamžitým spuštěním vody, ale k vypnutí vody dojde až po uplynutí 5minut nebo opětovném vložením rukou do snímané zóny.

 

Nerezové automatické baterie Sanela

Nerez je častým zástupcem v případě kuchyňských baterií, ale v posledních letech stoupá obliba nerezových umyvadlových baterií také v koupelnách. Na to reaguje i Sanela, která vytváří nejenom nerezové doplňky do koupelny, ale také bezdotykové baterie. Z jejich portfolia můžeme zmínit například SLU 43 a SLU 43V, které jsou určené k instalaci na stěnu. U těchto dvou modelů je předem nastavená teplota vody. Teplotu vody můžete regulovat u modelu SLU 42K.

Mohou se pochlubit bezolovnatou technologií a stejně jako předešlé modely mají ekologický průtok vody 6 l/min.

Zvyšte hygienu a komfort i u vás doma, s umyvadlovými bateriemi Sanela je to snadné.  

nahoru