Přeskočit na hlavní obsah

Přemýšlíte, v jakých barvách si zařídíte svou koupelnu? Pokud toužíte po nadčasovém řešení, které se vám po čase neokouká, vsaďte na černou a bílou barvu. Tato kombinace totiž nevyjde z módy nikdy! Jak to ale zařídit, aby místnost nepůsobila příliš chladně či temně?

Většina z nás vnímá kombinaci černé a bílé jako klasiku, což často svádí k úsudku, že je vytvoření interiéru v těchto barvách snadný úkol. Je tomu ale právě naopak. Stačí málo a černobílá koupelna může působit lacině, chaoticky nebo stroze. Držte se tedy osvědčených rad nebo si nechte poradit od profesionálů.

 

S černou zacházejte opatrně

Uděláte dobře, když se budete držet pravidla, že by černá barva neměla v místnosti převažovat. A to obzvlášť pokud je vaše koupelna menších rozměrů. Zde doporučujeme převahu bílé, alespoň co se týče stěn a obkladů. Černá ji může hravě doplnit pouze místy. Důležitý je také dostatek světla, takže v případě, že nedisponujete oknem, zaměřte se na dobré umělé osvětlení a další doplňky, které prostor opticky zvětší – například zrcadla.


Černý i bílý skvost v podobě umyvadlové baterie

Kombinace černé a bílé je natolik kontrastní, že se k ní žádná jiná barva už nehodí. Měli bychom na to myslet především při výběru dalších prvků, protože pokud bychom volili neuváženě, výsledný dojem by mohl být snadno pokažen. V případě vodovodních baterií však máme štěstí. Na trhu je dostupné jak černé, tak i bílé provedení. Pokud byste chtěli koupelnu stylizovat do retro stylu, není problém. V těchto barvách se dají sehnat i baterie kohoutkové. Za zmínku nakonec stojí pořízení baterie ve zlaté úpravě. Tato výjimka z barevného ladění vytvoří po boku černobílých obkladů něco jedinečného.

 

Umyvadlo – perla v koupelně

Originální můžete být i s klasickou bílou sanitární technikou. Stěnu za bílým umyvadlem můžete obložit černými kachlemi, díky čemuž vznikne perfektní kontrast se zářivě bílou keramikou. Pokud vás láká něco neobvyklejšího, poohlédněte se po černé keramice. U značek Villeroy & Boch, SAPHO nebo Ideal Standard to není vůbec nic neobvyklého. Černá umyvadla vypadají elegantně a skvěle doplní bílou koupelnu. Navíc je můžete zkombinovat s matnými černými bateriemi pro docílení kýženého efektu. Vaší fantazii se v tomto případě meze nekladou, důležité však je, aby křivky umyvadla ladily s liniemi umyvadlové baterie.

černé umyvadlo

 

Sprchový kout i vana – obojí má něco do sebe!

Ani zařizování černobílé koupelny se neobejde bez dilematu, zda zvolit sprchový kout, nebo vanu. Sprchové kouty se nejvíce hodí do moderně pojatých koupelen. Můžete zvolit ty s černými profily, do černobílé koupelny skvěle zapadnou. A instalace? Velmi efektní je montáž sprchového koutu přímo na podlahu, bez sprchové vaničky. Takové provedení skvěle doplní černé sprchové kanálky pro odvod vody.

Naopak vanu často vyhledávají majitelé luxusních koupelen či retro koupelen. Nejvhodnější je v těchto případech volně stojící vana, která se v místnosti stane opravdovou dominantou. Finální výběr nám však dosti určují prostorové dispozice koupelny. Aby vynikla jedinečnost volně stojící vany, je třeba dopřát jí hodně místa. Sprchový kout toto nevyžaduje, proto se v menších koupelnách jeví jako nejlepší řešení.

černobílá koupelna       černobílá koupelna

 

Doplňky a oživení prostoru

Přijde vám vaše koupelna poněkud zasmušilá? Můžete ji rozveselit dřevěnou stoličkou na odkládání věcí nebo zelenou rostlinou v černobílém květináči. Střípky přírody jsou totiž zaručeným způsobem, jak vnést hřejivou atmosféru naprosto kamkoli. S dekoracemi však obecně raději šetřete, černobílá koupelna jich moc nesnese.

 

Originální styly, ve kterých se najde každý

Na propojení černé a bílé je fascinující to, že nám umožňuje vytvořit hned několik různých stylů. Dosáhnete s ním jak naprosto moderního, minimalistického designu, tak i retro dojmu či snad art deco. Pokud si potrpíte na klasický luxus, možná vás zaujme spojení černého a bílého mramoru. Hodí se zejména pro větší koupelny, kde si můžeme dovolit již zmiňovanou volně stojící vanu a velkoformátové obklady. Můžete vsadit i na lesklé povrchy, které samy o sobě působí luxusně. Lesklé mohou být dlaždice, obkladačky i koupelnový nábytek.

Velmi originální je také marocký styl. Ptáte se, co má s černobílou koupelnou společného? Exotika nemusí nutně znamenat desítky kombinací pestrých barev a kýčovitých dekorací. Marocký styl může být i černobílý. Do koupelny jej mimo jiné můžeme promítnout výraznými texturami na dlažbě či koupelnovém nábytku, díky čemuž docílíme plastického vzhledu.

Luxusní, minimalistická, retro i moderní koupelna? Černobílá!

Související produkty

Výprodej - 15 %
3 144 Kč s DPH
Skladem 1 ks
Zítra u Vás
Doprava zdarma
Akce - 17 %
nahoru