Přeskočit na hlavní obsah

Propadli jste okázalému stylu a komfortnímu luxusu? Přeměňte svou koupelnu na klenot, který bude chloubou vašeho domova. Dotek luxusu si v současné době může dopřát každý z nás. Stačí zkombinovat správné prvky a vaše království je na světě! Poradíme vám, jak na to!
 

Pod pojmem luxusní koupelny si každý představíme něco trochu jiného. Pro někoho je to stálý přísun teplé vody kdykoli otočí kohoutkem, pro dalšího je to dostatek prostoru a pro jiného drahé vybavení. Podle nás kouzlo luxusních koupelen obvykle spočívá v jednoduchosti, chytré kombinaci zajímavých materiálů a možná i několika překvapivých prvků.
 

Luxusní obklady udělají půlku práce

Inspirace pro luxusní koupelny bývá postavena na jednoduchém designu a čistotě. Proto volte obklady a dlažby v jedné (a nejlépe světlé) barvě. Velmi efektně vypadají také velkoformátové obklady z přírodního kamene, dřeva nebo mramoru. Pro někoho ale může být překážkou vyšší cena. Dnešní trh naštěstí nabízí velmi povedené imitace, které jsou levnější, snadno se udržují a vynikají svojí odolností. Ale ať už zvolíte cokoli, nezapomeňte stěny i podlahy řádně naimpregnovat a opatřit kvalitní hydroizolací. Bez takové přípravy by voda mohla proniknout skrz obkladové materiály a poškodit konstrukci domu.

inspirace luxusní koupelny

Zapomeňte na plast!

Pokud chcete dosáhnout vzhledu luxusní koupelny, inspirace může být také ve výměně plastových koupelnových doplňků za kovové, dřevěné nebo skleněné. Držáky na skleničky, poličky nebo háčky na ručníky pořídíte v kvalitním provedení od několika set korun a uděláte s nimi velkou parádu.

TIP SANITINO: Opravdovým fajnšmekrům a milovníkům designu můžeme doporučit koupelnové doplňky AXOR nebo KEUCO.   

Oproti plastovým podlahovým vpustím mnohem luxusněji vypadají moderní podlahové žlaby. Jistě oceníte možnost výběru různých designových provedení roštů, kombinaci materiálů a také jejich snadnou údržbu.

Při zařizování luxusní koupelny obecně požadujte vybavení z kvalitních materiálů, jako je exotické dřevo, sklo, kov, nerez, mramor nebo přírodní kámen. Použitím jakéhokoliv z těchto materiálů okamžitě vytvoříte dojem luxusní koupelny.
 

Luxusní moderní koupelna a její dominanta

V každé koupelně je prvek, který upoutá hned na první pohled a je v ní opravdovým skvostem. Nejčastěji to bývá volně stojící vana nebo rozměrný sprchový kout. Je jen na vás, kterou možnost zvolíte. Pokud je vaše koupelna prostorná, doporučujeme zvolit volně stojící vanu na nožičkách, ta působí opravdu jedinečně. Pokud preferujete naopak sprchový kout, porovnejte všechna jejich provedení a vyberte to nejlepší.

V moderních koupelnách se krásně vyjímají sprchové kouty walk-in, ale zvolit můžete i atypický sprchový kout vyrobený na míru, který bude ve vaší koupelně každý obdivovat. To samé samozřejmě platí i o vaně, ani v jednom případě se vaší fantazii meze nekladou. V neposlední řadě si můžete pořídit takové vymoženosti, jako jsou nejmodernější sprchové hlavice, masážní trysky nebo produkty s inovativními technologiemi, jako jsou například zabudované reproduktory nebo samostatný masážní panel.
 

Správné osvětlení klíčem k úspěchu

VB_Mettlach_Chrom_Milieu_20201214.596172.jpg

Výběr osvětlení je při výstavbě nebo rekonstrukci naprosto zásadní. Asi tušíte, že umístění jedné zářivky s nepřirozeně bílým světlem nebude působit zrovna dojmem vysokého standardu. Doporučujeme nainstalovat větší počet světel s nižším výkonem a teplejší barvou světla. Intimní osvětlení ve žlutých tónech působí relaxačně a je součástí takřka každé luxusní koupelny.

Světlo zaměřte na tu část koupelny, která vypadá nejlépe. Máte krásné velké zrcadlo, ale se vzhledem vany nejste spokojeni? Není nic jednoduššího, než jej zvýraznit moderním zrcadlovým osvětlením a vyzdobit okolí interiérovou dekorací.

Při návštěvě budou všichni chválit nádherné zrcadlo a nedostatků kolem vany si ani nevšimnou.

Dřevěný nábytek dodá koupelně elegantní nádech

Luxusní nábytek do koupelny může být mramorový nebo dřevěný. V kombinaci s mramorem vypadá vskutku elegantně nábytek z tmavých exotických dřevin. Kdo si potrpí spíše na rustikální design inspirovaný středomořským venkovem, tomu se jistě zalíbí nábytek z masivu světlého dřeva. Naprosto neutrální je využití bílého nábytku, který do koupelny vnese čistotu a jednoduchost.

Z hlediska konstrukce můžeme doporučit vysoké skříňky na nožičkách, díky kterým využijete prostor až ke stropu. To se hodí především v menších koupelnách. Čistě a vzdušně vypadají také skříňky zavěšené na stěnu nebo luxusní dřevěné desky pod umyvadlo.
 

Optické zvětšení prostoru: luxusní zrcadla do koupelny

Zrcadlo je v koupelně velmi důležitým prvkem. Pokud se snažíte navodit honosnou atmosféru koupelny, zvolte velké kulaté nebo hranaté zrcadlo s podsvětlením. Přepychový může být například i rám, do kterého zrcadlo umístíte. Výhodou zrcadla je to, že opticky zvětšuje prostor, což se hodí zejména při zařizování luxusní malé koupelny, kde řešíte každý centimetr čtverečný. Správné zkombinování s osvětlením může přinést dokonalý výsledek!

luxusní zrcadla do koupelny

Luxusní doplňky do koupelny

Pokud máte v koupelně stále dostatek prostoru, porozhlédněte se po vhodných doplňcích. Nebojte se investovat do maličkostí, které se zdají být na první pohled nedůležité. Síla spočívá v detailu. Můžete použít vázy, květiny, speciální koupelnové nádoby pro osobní hygienu, svíčky, lucerny nebo dokonce sochy. Vždy ale dbejte na to, aby tyto doplňky ladily s ostatními prvky koupelny.

Související produkty

nahoru