Přeskočit na hlavní obsah

Hledáte styl, který nikdy nevyjde z módy? Inspirujte se v dobách dávno minulých a nechte se unést originálním retro stylem. Poradíme vám, jak retro koupelnu zařídit, aby byla stylová, praktická i funkční.
 

 

Sapho_3376dn.jpg

Retro koupelny jsou v dnešní době velice oblíbené. Nesou v sobě kouzlo starých dob, působí originálně, luxusně i elegantně. A hlavně – nikdy nevyjdou z módy!

Koupelna v retro stylu v nás vzbuzuje nostalgii. Vrací nás zpět ke vzpomínkám, kořenům i k tradicím. Zároveň je pro nás symbolem jistoty a kvality, která vydrží i několik generací.

A na rozdíl od pomíjivých trendů je její velkou předností i to, že zahrnuje všechny nejzásadnější designové skvosty napříč historií.
 

Typické prvky a barvy retro koupelny

Koupelna v tomto stylu vyniká výraznými prvky a bohatým zdobením. Jemné odstíny pastelových barev vyvažují výrazné dekory nebo bohatě zdobené vybavení koupelny. Jedno by nemělo přebíjet druhé! Je tedy důležité, zda upřednostníte výrazné obklady a decentní prvky nebo naopak zvolíte nepřehlédnutelné výrobky.


Jaké produkty vybrat?

Retro koupelně sluší kohoutkové vodovodní baterie, volně stojící vany, keramická umyvadla, zdobený dřevěný nábytek a samozřejmě stylové koupelnové doplňky a obklady.
 

Volně stojící vana s ozdobnými nožičkami

Dodejte své koupelně noblesu a lesk předválečných časů s volně stojící vanou! Ta by měla být v případě retro stylu spíše zaoblená než hranatá a měla by stát na zdobených nožičkách nebo podstavci. Pokud chcete docílit ideálního souladu, vyberte také vanovou baterii na podlahu ve stejném stylu a odstínu jako jsou nožičky vany. Ty bývají většinou zlaté, bronzové nebo chromové, což je ideální kombinace k bílé i černé vaně ve stylu retro.

Z naší nabídky můžete doporučit například POLYSAN vany Retro, Charleston, Foxtrot nebo Regata.

 

Retro baterie do koupelny

U retro koupelny jsou klíčem k úspěchu správně zvolené vodovodní baterie. Rozlučte se s pákovými bateriemi a nahraďte je tradičnějšími kohoutky. Barvu můžete zvolit dle libosti, ale pokud chcete zachovat jednotný styl a celou koupelnu sladit, doporučujeme vybrat vodovodní baterie a doplňky jedné barvy – ideálně ze stejné série. Nejčastěji se setkáte s chromovými, bronzovými, zlatými nebo černými bateriemi, případně s kombinací těchto barev. 

Vznešený zámecký styl dodají vaší koupelně vodovodní baterie ze série AQUALINE Victoria, ale velice oblíbené jsou i baterie SAPHO Reitano rubinetteria Antea, SAPHO Kirké nebo Kludi Adlon.
 

Sprchové systémy v retro stylu

set036.137417478672201.jpg

Ale ani v případě retro koupelny se nemusíte vzdávat svých oblíbených sprch. Stačí pouze zvolit vhodné stylové vybavení. Retro sprchy mají většinou oblé tvary a můžete je zakoupit v chromovém provedení, ale také v barvách zlata nebo bronzu.

I v tomto případě mají sprchové baterie spíše kohoutky, ale některé série, jako například SAPHO Vienna nabízí i pohodlnější ovládání pomocí páky. 

Sanitární keramika v retro koupelně

I když je retro koupelna inspirována historií, nemusíte se obávat, že by v ní chyběla sanitární keramika. Pro tento styl je typická bílá keramika se zdobením. Zvolit můžete umyvadlo zapuštěné do koupelnového nábytku nebo závěsné umyvadlo na zeď. Ve druhém případě doporučujeme přikoupit keramický sloupek, který jednak skryje sifón, ale působí i elegantně.

Nesmíme zapomenout ani na toaletu. Moderní jsou sice závěsné varianty, ale pro retro koupelnu jsou typické spíše WC kombi s nádržkou. V sérii SAPHO Kerasan retro najdete dokonce bidet v retro stylu. Mezi další oblíbené série patří AQUALINE Antik nebo SAPHO Kerasan Waldorf.  


Nábytek v retro stylu

retro-interier-antik-2-o.jpg

A jakým nábytkem vybavit svou retro koupelnu? Rozhodně dřevěným! Stejně jako u sanitární keramiky i tady platí, že koupelnový nábytek by měl být zdobený. Ideální barvou je starobílá s lehkou patinou nebo tmavé dřevo – například buk nebo mahagon.

Z nabídky SANITINO můžeme vybrat například sérii koupelnového nábytku SAPHO Retro, SAPHO Cross nebo Villeroy & Boch Hommage.

Nezapomeňte na doplňky!

Svou retro koupelnu dolaďte také pomocí doplňků. Před vanu dejte kožešinu nebo měkký koberec. Nad umyvadlo umístěte zdobené zrcadlo s barvou rámu odpovídající nábytku nebo barvě vodovodních baterií. Koupelnový nábytek můžete ozdobit také pomocí vázy s květinami. A i koupelnové doplňky mohou podpořit nádech starých časů.

Inspirace retro koupelny

A jak se v takové koupelně tráví čas? S elegancí a noblesou!

Jak vidíte, i v dnešní moderní době se dá najít spousta koupelnových produktů v noblesním retro stylu. Černé nebo zlaté vodovodní baterie s kohoutky najdou uplatnění také v industriálních koupelnách, kterým dodají šmrnc a punc jedinečnosti.

Ať už zvolíte starý viktoriánský styl, vintage, art deco nebo noblesu předválečných časů, v SANITINO si vždy vyberete.

Chcete více inspirace?

Sledujte nás na sociálních sítích! Najdete nás na Facebooku, Instagramu, ale i na Pinterestu. Pokud vás zajímají hlavně koupelny v retro stylu, podívejte se na naši nástěnku věnovanou těmto úchvatným a originálním interiérům.  

nahoru