Přeskočit na hlavní obsah

Jak vybrat

 • Jak správně vybírat stavební chemii pro konkrétní projekty?

  Jak správně vybírat stavební chemii pro konkrétní projekty?

  Silikon, lepidlo, tmel nebo pěna. To vše jsou výrobky, které řadíme do kategorie stavební chemie. Jsou zapotřebí pro všechny typy staveb: postavíte s nimi studnu na zahradě, složíte sprchový kout, vytvoříte nový chodník nebo postavíte plot. Jsou nenahraditelné také při stavbě komerčních objektů nebo projektů ve veřejném prostranství.
   

  ČÍST VÍCE
 • Jak vybrat dřezovou baterii

  Jak vybrat dřezovou baterii

  Mohlo by se zdát, že myčky nádobí, které se v českých domácnostech zabydlely v posledních 30 letech, ubraly na významu dřezovým bateriím. Ale není to pravda. Nadále platí, že dřezová baterie je středobodem kuchyně. V myčce neumyjete potraviny před přípravou rodinné večeře, neopláchnete si zde ruce a nenapustíte vodu do hrnce. Dřezovou baterii používá každý člen domácnosti, její klíčová úloha je právě v tom, že je po ruce a vyřešíte s ní spoustu každodenních úkonů.

  ČÍST VÍCE
 • Jak zařídit funkční toaletu?

  Jak zařídit funkční toaletu?

  V jedné starší české písničce zpěvák popisuje ráj jako místo, kde jsou pěkné stromy a čisté záchody. Toaleta je v rámci domácnosti opomíjenou místností, ale všichni víme, jak nám dokáže pobyt v něčím bytě nebo domě pokazit návštěva WC, které špatně funguje nebo kde se necítíme dobře. Přinášíme článek na téma, jak zařídit funkční toaletu. Nejdříve si popíšeme, jak vlastně má vypadat funkční toaleta z hlediska norem. Poté porovnáme dva základní typy WC – kombi a závěsné. Následně popíšeme typy instalací, zastavíme se u splachování a u montáže sedátka a nakonec zmíníme i několik doplňků, které by na skutečně komfortní toaletě neměly chybět.
   

  ČÍST VÍCE
 • Jak vybrat sklo do sprchového koutu?

  Jak vybrat sklo do sprchového koutu?

  Kde se setkáme s velkými prosklenými plochami? Asi vás nejprve napadnou okenní tabule. Typově se zde jedná o obyčejné sklo, které se vyznačuje křehkostí, proto je snadné jej rozbít. Potom by vás mohla napadnout okna aut. Jejich sklo je laminované nebo temperované a rozbít jej není vůbec jednoduché. Podobně odolné jsou rovněž skleněné výplně ve sprchových koutech. Tomuto tématu věnujeme náš článek. Nebudeme se samozřejmě bavit o tom, jak takové sklo rozbít, ale jak vybrat to nejvhodnější.
   

  ČÍST VÍCE
 • Jak vybrat nábytek do koupelny

  Jak vybrat nábytek do koupelny

  Ačkoli bývá koupelna jednou z nejmenších místností v bytě, je třeba zde umístit relativně dost věcí. Abyste prostor vizuálně nezahltili a zároveň měli vše potřebné po ruce, je vhodné pořídit koupelnový nábytek. Jaký vybrat?
   

  ČÍST VÍCE
 • Jaké světlo zvolit do koupelny

  Jaké světlo zvolit do koupelny

  Romantické filmy osvětlují koupelnu svíčkami, detektivní příběhy ostrým světlem, umělecky zaměřené scenérie jsou zase plné barev a odlesků. Jaké světlo do koupelny zvolit v běžném životě, abyste se zde cítili příjemně a zároveň viděli na vše potřebné?
   

  ČÍST VÍCE
 • Jak vybrat ventilátor do koupelny

  Jak vybrat ventilátor do koupelny

  Plísně mají dopad nejenom na vzhled interiéru, ale především na naše zdraví, proto bychom je neměli brát na lehkou váhu. Nejvíc se plísním daří v koupelnách, a to kvůli nadměrné vlhkosti. Ta se dá výrazně snížit koupelnovým ventilátorem. Jak vybrat ten správný?

  ČÍST VÍCE
nahoru