Přeskočit na hlavní obsah

Nadčasovost, luxus, elegance. To jsou charakteristiky kamenných a betonových koupelen. Že na vás působí studeně? Tento první dojem se snadno rozbije kombinací vyladěných doplňků! Podívejte se, jak zařídit kamennou i betonovou koupelnu.

Kámen symbolem noblesy

Přírodní materiály v moderních interiérech jednoznačně triumfují. Takovým materiálem je i kámen – hodí se prakticky kamkoliv a všude vypadá skvěle. Každý kámen má jedinečnou barvu, strukturu, kresbu i vlastnosti a každý kus je originál. Zvolíte-li tedy v koupelně kamenné obložení, stane se tato místnost skutečně jedinečnou. Z tohoto materiálu nemusí být jen obklady a dlažba. Například mramorová volně stojící vana nebo travertinové umyvadlo na desku pozvednou vaši koupelnu na zcela novou úroveň elegance!

Z pravých přírodních kamenů dominuje v koupelnách mramor, a to již od dávných dob. Je totiž nadmíru odolný a má hladký povrch, což je při kontaktu s vodou velmi důležité. Nabízí obrovskou škálu vzorů a barev od bílé či béžové přes růžovou nebo hnědou až po ty nejtmavší odstíny. Může být světlý i tmavý, studený i teplý, lesklý i matný. Pravý přírodní mramor je symbolem luxusu a noblesy, čemuž však odpovídá i jeho cena. Proto se dnes hojně používají jeho věrné imitace. Ty jsou nejen levnější, ale překvapivě i odolnější a díky pokročilým technologiím a 3D tisku je jejich dekor tak přesvědčivý, že jej od přírodního kamene sotva rozeznáte.

 

Beton jako nadčasová elegance

shutterstock_2162706633.jpg

Další možností, jak zařídit koupelnu luxusně a zároveň originálně, je sáhnout po betonu, který je také oblíbeným trendem koupelen. Kamenné a betonové koupelny mají jedno společné – vyznačují se strohou elegancí, nadčasovostí a krásou odhalenosti. Beton působí opravdu syrovým až drsným dojmem, takže se skvěle hodí například do industriálních koupelen. Ovšem i v moderní koupelně může vytvořit decentní pozadí pro koncert barevných či přírodních doplňků a zařízení.

shutterstock_609094331.jpg

A na co všechno lze beton použít? Velice oblíbené a praktické jsou například betonové lité podlahy. Mohou se chlubit maximálně snadnou údržbou, protože takováto podlaha nemá žádné spáry, v nichž by se mohly zachycovat nečistoty. Také jsou odolné vůči poškození, například při pádu různých předmětů. A navíc, nemusíte se bát, že byste na nich uklouzli, což ocení například rodiny s malými dětmi.

Estetická odhalenost betonu nejlépe vynikne na stěnách koupelny. Takovéto řešení je cenově dostupné a úžasně praktické na údržbu.

Je ale potřeba úprava speciální stěrkou, na což doporučujeme povolat zkušené řemeslníky. Dominantou betonových koupelen je jednoznačně betonové umyvadlo, jak jinak než na desku. A pozor, nemusí být jen šedé. Na trhu se kromě různě šedých odstínů objevují betonová umyvadla také v černé, hnědé, béžové a bílé barvě či v kovových odstínech.

betonová koupelna

 

Kombinace a doplňky

Kamenná koupelna je sama o sobě krásná svou elegantní strohostí. Ačkoliv kámen je přírodním materiálem, někdy může působit chladně. Pokud toužíte stylizovat svou koupelnu do teplých odstínů, vsaďte na kombinaci pastelových barev a dřeva. Koupelnové skříňky v dřevěném dekoru nebo umyvadlo na desku v pastelových barvách kamennou koupelnu okamžitě oživí a dodají jí potřebný dojem přívětivosti a útulnosti.

Podobně to platí i pro koupelnu betonovou. Syrovou eleganci betonu zjemněte dřevem nebo dalšími přírodními materiály. Vhodné je také okrášlit interiér rostlinami a barevnými doplňky, které studenému betonu dodají živost a temperament. Pokud ji ale chcete vyladit do industriálního stylu, jdete také správným směrem. K němu se hodí například černá či mosazná umyvadlová baterie, volně stojící vana nebo otevřený sprchový kout s černými profily. Dokonce se dají pořídit i betonové doplňky, jako například mýdlenky či vázy.

nahoru