Přeskočit na hlavní obsah

Otestovali jsme za vás filtrační konvice Philips

Zdravá, chutná, a hlavně čistá voda je základním stavebním kamenem našeho života. Zdraví a spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě, proto jsme za vás vyzkoušeli novinku na našem e-shopu. Co můžeme říct o filtračních konvicích Philips?

Domácí filtrace vody je čím dál častěji skloňovaným pojmem. A ještě aby ne – koho baví neustále nakupování a nošení těžkých balených vod a následné zatěžování planety vyhozenými plasty. To vyřeší pití vody z kohoutku, ale bohužel ve většině městech je tato voda příliš tvrdá, obsahuje chlór, těžké kovy, pesticidy, hormony, mikroplasty a další pro tělo škodlivé látky. Aby byla kohoutková voda opravdu chutná a zdravá, je potřeba ji přefiltrovat.

filtrační konvice Philips recenze

Filtrace kohoutkové vody pro nás není žádnou novinkou! V našem e-shopu Sanitino.cz již několik let nabízíme vysoce kvalitní dřezové baterie s filtrační funkcí. Ale cenově dostupné přenosné filtrační konvice Philips pro nás otevírají úplně novou dimenzi v domácím filtrování vody.

A protože víme, že je nejlepší si vše zkusit na vlastní kůži, vyzkoušeli jsme tyto filtrační konvice za vás. Do testu filtračních konvic se s nadšením pustila naše obsahová specialistka a blogerka Sabča, která doma nemá zrovna chutnou vodu z kohoutku. Proto chtěla na vlastní kůži zjistit, zda pozná rozdíl v chuti filtrované vody. A také to, jestli se vyplatí filtrační konvici pořídit.

Test filtrační konvice Philips

V naší nabídce najdete různé druhy a typy filtračních konvic, ale já jsem vyzkoušela filtrační konvici s funkcí mikrofiltrace a s časovačem.

Výhody filtrační konvice s mikrofiltrací:

 • čistý design
 • jednoduchá instalace filtru
 • ergonomická rukojeť
 • praktický ventil na nalévání vody z kohoutku
 • čtyřstupňová filtrace
 • snadná údržba konvice
 • digitální časovač
 • filtrační kazeta na 60 dní je součástí balení

V každém balení najdete konvici Philips s odnímatelnou nádrží na vstupní vodu, filtrační kazetu na 60 dní a návod k použití. Doporučuji si pročíst především instrukce k první instalaci filtru, abyste nebyli překvapeni, že první přefiltrování změní barvu vody do modra. A opravdu se nejedná o modrý pramen ;)

philips-obr3.jpg

Philips konvice mají velice jednoduchý, nadčasový a čistý design, takže se hodí opravdu do všech kuchyní. A vůbec bych se nestyděla nechat filtrační konvici s vodou například na kuchyňské lince nebo na stole.

Jsem žena, takže velice oceňuji i jednoduchou instalaci filtru, ergonomicky tvarovanou rukojeť a velice praktický ventil s krytem pro nalití vody do konvice. Nemusíte nic šroubovat nebo složitě odmontovávat. Pouze odklopíte kryt a můžete snadno a rychle nalít vodu z kohoutku přímo do konvice. Je to tak jednoduché, že si zvládnou přefiltrovat vodu i vaše děti.  

A teď k samotné filtraci. Bydlím ve městě, kde voda není zrovna dvakrát chutná. Rychlovarnou konvici musím čistit téměř každý týden, protože voda z kohoutku je příliš tvrdá. Takže mě zajímalo, jak hodně změní přefiltrování chuť i celkovou kvalitu kohoutkové vody. A budete se divit, ale změní ji podstatně.

Philips konvice mají filtrační kazetu s čtyřstupňovou filtrací. To znamená, že nalitá voda postupně projde čtyřmi fázemi, než se dostane do nádrže na filtrovanou vodu:

 1. Voda nejdřív proteče přes netkanou textilii, která zachytí pesticidy, bakterie, viry, ale i drobné částečky usazené ve vodě nebo v trubkách (olovo, rez, písek).
 2. Další fází je filtrace přes vrstvu z pryskyřice, kde dojde k odstranění olova, chlóru, pesticidů a vodního kamene.
 3. Takto očištěná voda pokračuje přes filtr granulovaného aktivního uhlíku. Ten se postará o další organické nečistoty, zbytky pesticidů a chlóru.
 4. Poslední fází je přefiltrování vody přes další netkanou textilii, která odstraní poslední zbytky nečistot.

filtrace Philips

Celý proces filtrace trvá pár vteřin, takže vodu můžete pít téměř okamžitě. A na vůni i chuti opravdu rozdíl poznáte. Voda není cítit rzí ani chlórem a její chuť není olovnatá jako před filtrací.

Filtrační kazeta vydrží přibližně 60 dní. Některé konvice Philips mají i digitální časovač, který vám nutnost výměny filtru připomene, takže si nemusíte dávat připomínku do kalendáře.

Musím říct, že jsem byla sama hodně překvapená, kolik toho filtrační konvice Philips dokáže vyfiltrovat. Přefiltrovaná voda je skutečně čistá, chutná a nesmrdí po chlóru. Myslím, že mi za filtrační konvice Philips poděkuje nejenom moje rodina, ale i rychlovarná konvice i kávovar.

                filtrace vody Philips             Philips konvice

Názor na filtrační konvice Philips

Filtrační konvice Philips si z našeho týmu vyzkoušelo více lidí. Co na ně říkají kolegové?

Ještě předtím, než jsme filtrační konvice Philips zařadili do naší nabídky, si je vyzkoušel majitel společnosti Rudolf Jániš, který se podělil o svůj dojem z čisté vody. „Hned první doušek u mě vyvolal závislost. Konvice Philips se ihned stala nedílnou součástí naší rodiny,“ říká Rudolf Jániš, jednatel a majitel společnosti.

Se svou zkušenostní se nám pochlubila i naše produktová manažerka Ing. Kateřina Heinclová, která má filtrační konvici Philips doma a aktivně ji využívá. „Žijeme ve starším domě, kde vodovodní potrubí není nejmodernější a vodu musím často nechat odtéci, než se dá pít. Konvice perfektně zbavila vodu pachutě, která byla občas cítit,“ říká Ing. Kateřina Heinclová, nákupčí a produktová manažerka.

Poslední recenze patří našemu IT procesnímu manažerovi, který si také pořídil filtrační konvici Philips domů kvůli tvrdé vodě. „V domácnosti bojujeme s velmi tvrdou a obecně nepříliš chutnou vodou. Jelikož nejsem zastáncem vod balených, tak jsem její konzumaci chtě-nechtě trpěl (zejména díky sirupům, šťávám a jiným dochucovadlům). Příjemně mě tedy překvapilo, že voda z filtrační konvice Philips je chuťově výborná a osvěžující. Potěšila mne i snadná údržba a celkově velmi rychlý proces samotné filtrace – běžná sklenice je přefiltrována během několika sekund. A určitě i mé tělo mi za snížený příjem zbytečných cukrů z dochucovadel jen poděkuje,“ říká Daniel Černý, IT procesní manažer.

Takže pokud si doma chcete vychutnat skutečně čistou vodu, filtrační konvice Philips je pro vás jasnou volbou. 

Související produkty

Výprodej
699 Kč s DPH
Skladem 10 ks
Zítra odesíláme
nahoru