Přeskočit na hlavní obsah

Při zařizování koupelny myslete také na své domácí mazlíčky

Mít domácího mazlíčka je pro některé z nás jako mít dalšího člena rodiny. Proto se jim snažíme dopřát to nejlepší pohodlí a domov zařizujeme s ohledem také na jejich potřeby a ostré drápky. Ale jak to udělat například s koupelnou? V článku se dozvíte několik tipů, které vám pomohou!
 

Otázka Jak navrhnout koupelnu není nikdy jednoduchá. V případě majitelů domácích mazlíčků to ale platí dvojnásob, protože musí zohlednit nejenom velikost prostoru, své finanční možnosti, své potřeby, ale také potřeby svých domácích mazlíčků. A k tomu je ještě nezbytné vzít v úvahu ostré drápky, které mohou poškrábat zvolenou luxusní vanu, nebo zoubky okusující nábytek a další vybavení. Jak tedy zařídit svou koupelnu s ohledem na domácí mazlíčky?  
 

Jak zařídit koupelnu – vana vs. sprchový kout?

Plánujete si do koupelny pořídit vanu, ale nevíte, jaký zvolit materiál? Pro domácnosti s čtyřnohými mazlíčky jsou ideální vany smaltované. Jsou odolné vůči poškrábání, a tak je nepoškodí ani drápky vašich zvířecích přátel. Mimo to můžete vanu opatřit speciální povrchovou úpravou jménem Antislip která vás i mazlíčka ochrání před nebezpečím uklouznutí.

Dog shower hansgrohe

Pokud uvažujete spíše o sprchovém koutu, doporučujeme zvolit provedení walk-in. Sprchování zvířátka bude mnohem pohodlnější, nic vám nebude překážet. Navíc takový kout vypadá v koupelně opravdu elegantně. Při výběru sprchového koutu dejte přednost variantě na podlahu nebo odolné sprchové vaničce ze smaltu, která odolá i ostrým drápkům zvířete.   
 

Masážní sprcha pro psy

Chcete svému miláčkovi dopřát jen to nejlepší? Pořiďte mu masážní ruční sprchu DogShower od hansgrohe, která omezuje stres při koupání. Kromě klasického proudu na srst můžete svého čtyřnohého kamaráda potěšit také speciálním proudem na nohy a tlapky.

Mezi 3 proudy lze jednoduše přepínat tlačítkem Select a ani samotná výměna psí sprchové hlavice za vaši klasickou ruční sprchu není složitá. Naopak je to velice snadné a rychlé. Výhodou je také to, že během sprchování můžete vašeho pejska rovnou vykartáčovat.

hansgrohe dog shower   hansgrohe dog shower psí sprcha


Podlaha pro snadnou údržbu i bezpečnost

Dalším způsobem jak předělat koupelnu, aby byla vyhovující i pro vaše mazlíčky, je pořízení protiskluzové podlahy. Taková podlaha je buď opatřena speciálním povlakem, anebo je její povrch mírně texturován. I tím, že se váš mazlíček bude cítit na zemi stabilně, snížíte jeho odpor k občasným návštěvám této místnosti.

A jak docílit co nejsnadnější údržby? Když se po koupeli váš mazlíček s chutí otřepe rovnou na podlahu, nemusí být následné uklízení zrovna příjemné. Pokuste se proto vybrat velkoformátové dlaždice s drobnými spárami. Údržba se tak stane mnohem jednodušší, což jistě oceníte při následném úklidu. V neposlední řadě dbejte také na perfektně zařízenou hydroizolaci.

psí sprcha hansgrohe dog shower


Jak ještě vylepšit vaši koupelnu?

Ať už máte v koupelně vanu, nebo sprchový kout, můžete do něj nainstalovat termostatickou baterii. Přináší to spoustu výhod! Kromě úspory vody (tudíž i financí a přírody) můžete bez jakýchkoliv překážek nastavit také její teplotu – libovolně až do 38°C. Baterie si nastavenou teplotu pamatuje i do budoucna, takže až se půjdete sprchovat nebo budete chtít umýt svého čtyřnohého mazlíčka, nemusíte čekat, až se voda smíchá a poteče v té ideální teplotě.

Termostatické baterie navíc udržují teplotu vody, i když někdo jiný v domácnosti pustí kohoutek nebo spláchne toaletu. Vaši mazlíčci, a nejenom oni, tuto funkci náležitě ocení, jelikož například psi a kočky jsou na teplotu vody dokonce citlivější než lidé. Už se nebudete muset bát, že by se náhodou popálili. Navíc ke štěstí jim stačí chladnější voda než nám, takže také ušetříte peníze za ohřev vody.

TIP SANITINO: Termostatické baterie ocení rovněž rodiny s dětmi. Rodiče se už nemusí bát nechávat své ratolesti při sprchování samotné, jelikož pro nastavení vyšší teploty, než která je přednastavená, je nutné zmáčknout speciální pojistku, což je pro děti obtížné. Navíc jsou termostatické baterie technologicky řešené tak, aby voda, která jimi protéká, neohřívala ani jejich povrch. Více se dozvíte také v našem článku Termostatické baterie vydrží i v náročných podmínkách. Některé!
 

Teplé ručníky = spokojení mazlíčci

Nejen my lidé po koupeli rádi sáhneme po teplém ručníku. I váš mazlíček se bude cítit mnohem uvolněněji a příjemněji, když jej osušíte do ručníku, který je vyhřátý. To může zajistit koupelnový radiátor neboli koupelnový žebřík. Nejvíce vhod přijde obzvláště v zimě, kdy se vracíte z venku úplně promrzlí. Vybrat si můžete z různých velikostí i povrchových úprav – není problém jej sladit s jakýmkoliv stylem, hodí se do všech koupelen.

Tito věrní zvířecí přátelé do našich životů každodenně vnáší radost a lásku. Proč se jim tedy trochu neodměnit také v tomto směru? Ocení to více, než si myslíte! A kdo ví, třeba se stane koupel jejich oblíbenou činností.

nahoru