Přeskočit na hlavní obsah

Chystáte se na výměnu baterie v kuchyni? Krok za krokem vás provedeme instalací nové kuchyňské baterie i demontáže té staré. Podívejte se, jak nainstalovat novou stojánkovou baterii. 

Instalace vodovodní baterie není složitý proces. Se srozumitelnými instrukcemi ho zvládne každý. V minulých článcích jsme vám přinesli podrobný postup pro montáž umyvadlové baterie a také výměnu a instalaci sprchové baterie. Je na čase, abychom se dnes podívali na zavedení té kuchyňské.

jak vybrat kuchyňskou baterii


Kdy nemusíte měnit celou baterii?

Jestli chcete oživit interiér novým modelem dřezové baterie, potom tento odstavec přeskočte. Ale pokud zvažujete výměnu kvůli tomu, že s vaší baterií není něco v pořádku, nemusí být hned potřeba ji měnit celou. 

V případě protékající vodovodní baterie je na vině rozbitá kartuše, jež se považuje za nejdůležitější část baterie. Rozbitá kartuše může způsobit potíže jako prosakování či špatný chod páky. V tomto případě stačí pouze vyměnit kartuši. Protékání baterie může mít na svědomí také špatné těsnění.

Návod, jak instalovat dřezovou baterii

V následujícím návodu vám ukážeme, jak nainstalovat stojánkovou vodovodní baterii do kuchyně a dřezovou baterii na stěnu. Pokud tu svou ještě vybranou nemáte, můžete si přečíst náš článek, kde najdete tipy, jak vybrat dřezovou baterii

 

Nejdříve je potřeba dát pryč starou baterii

 1. Vaším prvním krokem bude samozřejmě vypnout vodu.
 2. Odejměte sifon, ale dejte si pozor, ať nevylejete zbytek vody, jenž v něm nejspíš zůstal. Raději si pod něj dejte kbelík.
 3. Uzavřete rohové ventily.
 4. Povolte přívodní hadičky.
 5. Povolte spoje zespodu dřezové baterie. Nejčastěji se jedná o matice, kroužek a desku. Avšak každá vodovodní baterie to má jinak.
 6. Baterii vytáhněte.

 

Nyní se můžeme vrhnout na instalaci stojánkové baterie

 1. Začnete rohovými ventily. Pokud těsnicí kroužek již mají, tak je rovnou můžete zašroubovat do stěnového přípoje. V opačném případě budete muset nové ventily nejdříve utěsnit sami. To provedete tak, že povrch závitu zdrsníte pomocí pilky na kov, nasadíte na něj rozetu a poté závit omotáte konopím. To natřete těsnicí pastou. 
 2. Nyní si vezměte přívodní hadičky, jež bývají často součástí balení, a připojte je k rohovým ventilům a dřezové baterii. Teplá voda bývá vlevo a studená zase vpravo. 
 3. Zespodu bude potřeba baterii upevnit. Jak už bylo zmíněno, každá kuchyňská baterie to má jinak, proto se držte návodu, který je k ní přiložený. 
 4. Nandejte zpět sifon.
 5. Zkontrolujte, zda je vše dostatečně dotažené a těsní to. 
 6. Máte hotovo! Můžete pustit vodu a užívat si vaší nové dřezové baterie. 

 

Návod na upevnění nástěnné baterie

 1. Na začátku se ujistěte, že rozteč vývodů teplé a studené vody je stejná jako rozteč vaší kuchyňské baterie.
 2. Připevněte etážku do konce šroubení přívodů vody.
 3. Okolo závitů etážky omotejte konopí a zašroubujte je. 
 4. Pomocí vodováhy zkontrolujte rovnost etážek.
 5. Připevněte rozety na etážky. 
 6. Namontujte baterii pomocí kleští.

Související produkty

nahoru