Přeskočit na hlavní obsah

Unikátní technologie sanitární keramiky

Moderní technologie jsou úžasné – zlepšují lesk keramiky, usnadňují údržbu a také zvyšují celkovou hygienu v domácnosti. S jakými technologiemi se můžete setkat u sanitární keramiky?

S moderními technologiemi se setkáte hlavně u vodovodních baterií nebo u sprch. Ale věděli jste, že sanitární keramika může mít také své speciální povrchové úpravy nebo inovativní technologie? Jejich hlavním úkolem je zvýšit úroveň hygieny v koupelně a usnadnit údržbu.

S jakými technologiemi se můžete setkat u našich produktů?

Hygiena je základ!

Koupelna je nejenom oázou klidu, ale také rájem pro bakterie. Většina koupelen totiž nemá možnost kvalitního odvětrávání a díky vlhkému prostředí se bakteriím skvěle daří. Z tohoto důvodu se výrobci sanitární keramiky zaměřují na materiály, technologie a povrchové úpravy likvidující zárodky bakterií. Většinou najdete tyto technologie u volně stojících klozetů, pisoárů, bidetů, urinálů i závěsných WC.

Duravit HygieneGlaze.jpg

Duravit HygieneGlaze

Antibakteriální, odolná a bezpečná – taková je technologie Duravit HygieneGlaze, kterou můžete najít u toalet a pisoárů značky Duravit. Odolnost a hygienický standard je zaručen díky speciální technologii s kombinací iontů, která je zapečená přímo v glazuře. Díky této antibakteriální technologii se účinně zbavíte až 99,9 % bakterií ve vaší toaletě.

GROHE PureGuard

Aktivní ionty s antibakteriálním účinkem využívá i německá značka GROHE. Vysoký lesk a odolnost keramiky zajišťuje u svých výrobků pomocí speciální úpravy PureGuard. Tuto technologii můžete najít například na keramice sérií GROHE Euro Ceramic a GROHE Euro Cube.

Villeroy & Boch AntiBac

A ani značka Villeroy & Boch nezůstává v oblasti speciálních hygienických povrchů pozadu. Díky stříbrným iontům v glazuře jsou zničeny bakterie i jejich zárodky.  

Snadná údržba keramiky bez agresivních prostředků

Naši zákazníci si nejvíce oblíbili technologie a povrchové úpravy usnadňující údržbu keramiky. A my se jim ani nedivíme, protože, kdo by chtěl trávit celý den drhnutím vany a umyvadla, když může keramiku pouze setřít hadříkem a vyrazit ven s přáteli nebo s rodinou? Jaké technologie vám usnadní úklid v koupelně?

praktické technologie pro ochranu povrchu keramiky.jpg
zdroj fotografie: Grohe.com

Ideal Standard Plus

Speciální povrchová úprava Ideal Standard Plus slouží k ochraně povrchu keramiky. Díky ní na povrchu nezůstávají kapky vody ani vápenaté nečistoty. Voda totiž okamžitě stéká z povrchu do odpadu a vy tak můžete umyvadlo přetřít pouze hadříkem.

Villeroy & Boch Ceramic Plus

Na podobném principu funguje i technologie Villeroy & Boch Ceramic Plus. Kapky vody nezůstávají na keramice a okamžitě sklouznou do odpadu dříve, než se začne usazovat vodní kámen. Umyvadla jsou lesklá, čistá a stačí je umýt pouze vodou nebo čistým hadříkem. 

GROHE EasyClean

Povrchovou úpravu EasyClean můžete najít na keramice značky GROHE. Jde o speciální úpravu, která odpuzuje vodu a tím usnadňuje čištění bez použití agresivních čističů. K perfektnímu umytí vany vám bude stačit voda a čistý hadřík.

Kaldewei Perl-Effekt

Speciální povrchová úprava s názvem Perl-Effekt od Kaldewei usnadňuje údržbu van. Kapky vody nezůstávají na povrchu vany, ale díky této vrstvě se skutálí do odpadu. Cestou s sebou vezmou veškeré nečistoty a vápenaté částice, takže můžete vanu následně pouze otřít čistým hadříkem. Speciální vrstva se nanáší na smaltovaný povrch vaniček a van při teplotě 200 °C, takže vydrží opravdu dlouho. Ale pozor, na tento povrch nesmí být použity agresivní čistící prostředky.

Bezokrajová konstrukce toalety pro větší hygienu.jpg

Bezokrajová konstrukce toalety pro větší hygienu

Sice se nejedná o povrchovou úpravu, ale díky této konstrukci bude údržba toalety mnohem snazší a hygieničtější. Díky hladkému provedení bez záhybů se bakterie nemají kam schovat a vy můžete toaletu bez problémů vyčistit. Bezokrajovou konstrukci najdete u toalet značek GROHE, Ideal Standard, Duravit, Villeroy & Boch či Laufen.

Má vaše vyhlédnutá keramika některou z těchto technologií? To se dozvíte u každého produktu. Použité technologie a speciální povrchové úpravy uvádíme u všech produktů.

Můžete kontaktovat i naše kolegy z technického poradenství a na dané technologie se zeptat. 

nahoru