Přeskočit na hlavní obsah

Velký nezávislý test sprch aneb Vyzkoušeli jsme za vás!

Dali jsme si práci a vyzkoušeli za vás 7 typů ručních sprch z dílen světových renomovaných značek GROHE a hansgrohe. Přečtěte si recenze našeho unikátního a velkého nezávislého testu sprch, který provedla za e-shop Onlinekoupelny.cz naše blogerka Helena Nevečeřalová. Která ruční sprcha ji nechala chladnou a ze které byla absolutně nadšená?

„Vybrala jsem si 7 různých ručních sprch renomovaných značek GROHE a hansgrohe, které jsou špičkami ve svém oboru. Chtěla jsem na vlastní kůži vyzkoušet zboží, které prodáváme, abych vám při nákupu ulehčila práci. Věděla jsem, že GROHE a hansgrohe jsou kvalitní značky, a byla jsem zvědavá, který produkt mě nechá chladnou a který mě naopak absolutně okouzlí. Snažila jsem se vcítit do role nezávislého uživatele a nechala se unášet pouze svými pocity a dojmy.  Byl to netradiční zážitek a věřím, že pro vás bude mít velký přínos. Pojďte spolu se mnou otestovat 7 typů ručních sprch, které disponují různými velikostmi, tvary, funkcemi, a především unikátními technologiemi.“, doplnila k testu blogerka Helena.

1. GROHE Euphoria Cube 

sprchy1-grohe-euphoria-cube.jpg

GROHE Euphoria Cube je tyčová ruční sprcha s kubickými tvary. Pokud dáváte přednost hranatým tvarům a ostrým liniím, je určená právě pro vás.

Je úsporná, s technologií GROHE EcoJoy jí proteče za minutu pouze 9,5 litrů vody. Nabízí 32 trysek, které s technologií DreamSpray vytvoří pravidelné vodní paprsky. Povrch této ruční baterie je ošetřený technologií GROHE StarLight, takže si zachová zářivý povrch i po mnoha letech užívání.

Výsledek testu: Na první pohled je vidět, že je tato ruční sprcha kvalitní a její povrch nezčerná ani se neoloupe. Když jsem ji vzala do ruky, nebyly mi zcela příjemné ostré hrany. Ocenila bych, kdyby byla více anatomicky tvarovaná. Líbil se mi silný proud připomínající vodní paprsky, takže jsem s ním pohodlně smyla mýdlo z těla. Tato sprcha nabízí možnost pouze jednoho proudu, což je trochu škoda. Myslím si, že je ideální volbou pro všechny, kteří nestojí o přepínání různých typů proudů a hledají menší ruční sprchu. Také je podle mě skvělá na cesty.

Hodnocení: 2 hvězdičky

 

2. hansgrohe PuraVida

sprchy2-hansgrohe-puravida.jpg

Hansgrohe PuraVida v kombinaci bílé a chromu je velmi elegantní. Nabízí 67 trysek, jimiž proudí proud vody s technologií hanshrohe AirPower, což znamená, že je voda obohacená vzduchem a tvoří velké plné měkké kapky, takže sprchování je příjemnější.

Tato ruční sprcha je vytvořená dvouplášťovou konstrukcí a velikost její hlavice je komfortní – 150 mm. Za minutu jí proteče 16 litrů vody.

Výsledek testu: Velmi se mi líbí design této ruční sprchy. Kombinace bílé a chromu je elegantní a jen tak se neokouká. Má štíhlé tělo, které je ve spodní části zúžené, takže se dobře drží v ruce. Také je velmi lehká, takže ji hravě zvládnou držet i děti. Hned jsem poznala, že proud vody je jiný než klasický a sprchování bylo příjemné.  I tato sprcha nabízí možnost pouze jednoho proudu, což mě lehce zklamalo. I tak si ale myslím, že Hansgrohe PuraVida bude příjemným doplňkem ve vaší koupelně.

Hodnocení: 2,5 hvězdičky

 

3. GROHE Rainshower New

sprchy3-grohe-rainshower-new.jpg

Ruční sprcha GROHE Rainshower New nabízí kromě netradičního designu i 2 typy proudů – Rain a SmartRain. Je vybavena technologií GROHE EcoJoy, s níž snížíte spotřebu vody, aniž byste přitom poznali rozdíl na síle proudu.

Technologie DreamSpray vytváří pravidelné vodní paprsky. Povrch této ruční baterie je ošetřený technologií GROHE StarLight, takže si zachová zářivý povrch i po mnoha letech používání.

Výsledek testu: Tato ruční sprcha je jiná. Svým designem s otvorem uvnitř poutá pozornost. Přepínala jsem mezi oběma proudy a musím říct, že sprchování bylo příjemné, přestože je ruční sprcha úsporná. Na síle proudu jsem rozdíl skutečně nepoznala. Trochu mě limitovala váha ruční sprchy – je těžší než ostatní. Na druhou stranu působí velmi bytelně. Velmi se mi ale líbil otvor ve sprše, protože jsem mohla pozorovat paprsky vody, což na mě působilo velmi uklidňujícím dojmem. Pokud hledáte ruční sprchu, kterou jen tak někdo nemá, vsaďte právě na tuto variantu.

Hodnocení: 3 hvězdičky

 

4. hansgrohe Croma Select E

sprchy4-hansgrohe-croma-select-e.jpg

Ruční sprcha hansgrohe Croma Select E o velikosti 110 mm nabízí 3 druhy proudů – SoftRain, IntenseRain a masážní proud – a pohodlně je přepnete pomocí tlačítka Select. Je vybavená technologií hansgrohe EcoSmart, s níž snížíte spotřebu vody až o 60 %. Za minutu jí proteče 9 litrů vody, aniž byste přitom poznali rozdíl na síle proudu.

Výsledek testu: Na této ruční sprše mě zaujal atraktivní design. Na první pohled jsem poznala, že se jedná o kvalitně vyrobenou sprchu, která vydrží mnoho let. Vyzkoušela jsem všechny tři proudy a musím říct, že přepínání proudů pomocí tlačítka Select je skutečně pohodlné. Za SoftRain se skrývá decentní deštík a s IntenseRain si pohodlně umyjete vlasy. Velmi příjemný byl pro mě masážní proud. Po celodenním sezení v práci bylo opravdu uvolňující namasírovat si páteř. Tato ruční sprcha není to nejlepší na trhu ani v sortimentu Hansgrohe, ale rozhodně vám poskytne nadstandardní komfort.

Hodnocení: 4,5 hvězdičky

 

5. GROHE Power & Soul

sprchy5-grohe-power-soul.jpg

Ruční sprcha GROHE Power & Soul je kompaktní a s technologií GROHE EcoJoy i úsporná. Řadí se k menším sprchám z této série, její průměr činí pouhých 115 mm.

Nabízí 2 druhy proudů Rain a Rain 02 spray, jež přepnete pomocí praktického přepínače One-Click Showering umístěným na horní straně sprchy.

Série Power & Soul je charakteristická atraktivním designem a elegantními, přírodními křivkami. Povrch této ruční baterie je ošetřený technologií GROHE StarLight, takže si zachová zářivý povrch i po mnoha letech užívání.

Výsledek testu: Tato ruční sprcha mě velmi mile překvapila. Na první pohled působila decentně (až obyčejně), ale jakmile z ní začala téct voda, byla jsem nadšená. Nejvíce mě okouzlil proud Rain 02 spray, na němž bylo patrné, že je voda nadstandardně provzdušněná. Kapky vody byly plnější, proud byl velmi jemný a uvolňující. Sprcha příjemně „šuměla“, což dokazovalo, že nasává vzduch. Byl to osvěžující a relaxační zážitek. Tuto sprchu bych určitě chtěla vyzkoušet ještě jednou.

Hodnocení: 5 hvězdiček

 

6. hansgrohe Raindance Select E

sprchy6-hansgrohe-raindance-select-e.jpg

Hansgrohe Raindance Select E je moderní a ergonomicky tvarovaná ruční sprcha se zaoblenými rohy, kterou můžete kombinovat se všemi typy vanové baterie. Hlavice o průměru 120 mm nabízí tři druhy proudů – RainAir připomínající jemný letní déšť pro uvolnění a relaxaci, dále Rain, silný dešťový proud, který se skvěle hodí k oplachování šampónu z vlasů, a masážní WhirlAir, s nímž začne voda ve sprše vířit. Všechny typy proudů jednoduše přepnete tlačítkem Select.

Ruční sprcha se nezahřívá, protože voda proudí pouze vnitřním pláštěm. Za minutu jí proteče 15 litrů vody.

Výsledek testu: Na této ruční sprše je atraktivní její velikost. Líbilo se mi, že sprchování bylo díky tomu pohodlné a dost rychlé. Sprchový gel jsem ze sebe smyla během chvilky. Ocenila jsem proud RainAir, který byl provzdušněný a připomínal mi svěží letní deštík. Pulsující masážní proud má sílu, jeho účinky jsem cítila na páteři ještě dlouho poté. Dovedu si představit, že po ránu by mě skvěle nastartoval do nového dne. Tlačítko Select je sice již osvědčenou klasikou značky hansgrohe, ale jakmile jej jednou vyzkoušíte, už se ho nebudete chtít vzdát. Tato ruční sprcha nabízí sprchování bez kompromisů.

Hodnocení: 5 hvězdiček

 

7. hansgrohe Raindance Select S 

sprchy7-hansgrohe-raindance-select-s.jpg

Hansgrohe patří mezi výrobci sprch ke špičce v oboru a na této ruční sprše svoji mistrovskou práci jen dokazuje. Hansgrohe Raindance Select S je inovativní ruční sprcha, která nabízí luxusní zážitek ze sprchování. Velikost hlavice je 125 mm a můžete si vybrat ze 3 druhů proudů – PowderRain, Rain a WhirlAir – které přepnete jednoduše pomocí tlačítka Select.

Výsledek testu: Můžu dát šest hvězdiček? Tato ruční sprcha mě nejvíce oslovila a překvapila. Snoubí se v ní všechno – kvalitní provedení, atraktivní design, velká sprchová hlavice pro pohodlné sprchování, přepínání pomocí tlačítka Select, ale hlavně speciální typy proudů. PowderRain je luxusní zážitek! Připomínal mi éterickou mlhu, která mě nutila stále dokola dívat se, jak dopadá na moji dlaň. V tu chvíli jsem zapomněla na okolní svět. Musím říct, že sprchový proud WhirlAir mě dokonce svojí originalitou rozesmál. Tři masážní proudy se začaly pomalu pohybovat, až se spojily v neskutečně rychle rotující spirálu. Zírala jsem na to jako dítě na vánoční stromeček. Hansgrohe Raindance Select S je skvělá a její přednosti oceníte každý den.

Hodnocení: 5 hvězdiček (jednoznačně)

Stále váháte, jakou ruční sprchu pořídit? Obraťte se na naše technické poradenství.

nahoru