Přeskočit na hlavní obsah

Vodní senzor GROHE Sense ochrání váš domov před potopou

Období dovolené a výletů je v plném proudu a nikdo si ho nechce kazit vytopenou domácností. V dnešním článku vám poradíme, jak předejít vytopení domácnosti pomocí inteligentní centrální jednotky Sense Guard.

Vytopení domácnosti je podle pojišťoven nejtypičtější majetkovou katastrofou v českých domácnostech. Až polovina české populace někdy zažila nepříjemný únik vody z důvodu prasklého potrubí, nefunkčního kohoutku baterie nebo poškozené hadice pračky.

Vytopení domácnosti není rozhodně příjemnou záležitostí. A hlavně v době dovolené vám vytopený byt dokáže pěkně zatopit. Pokud se domů nechcete vracet s gumáky na nohou a malířskou štětkou v ruce, pořiďte si inteligentní systém zabezpečení vodních rozvodů.

My vám představíme hned dva šikovné pomocníky:
 

Neúnavný vodní senzor GROHE Sense

Před nechtěným únikem vody se můžete chránit například pomocí vodního senzoru GROHE Sense. Můžete ho umístit v podstatě kamkoliv je potřeba. Nejčastěji se s ním setkáte v koupelně nebo v kuchyni, ale může ochránit i váš sklep či chalupu.

Malý nenápadný vodní senzor GROHE Sense stačí položit na podlahu na místo, kde hrozí únik vody – například k pračce, k myčce nebo do skříňky pod dřez.

Pokud spodní strana senzoru přijde do kontaktu s vodou, rozbliká se červeně, spustí výstražný alarm a odešle notifikaci do vašeho mobilního zařízení přes aplikaci GROHE Ondus. Vy tak budete mít jistotu, že se stihnete vrátit domů dřív, než dojde k absolutní katastrofě.

                                                                   grohe sense

V kombinaci s inteligentní jednotkou GROHE Sense Guard navíc můžete přívod vody vypnout přes svůj mobilní telefon. To se může hodit, pokud jste celý den v práci, často cestujete nebo jste na dovolené.  


Inteligentní pomocník GROHE Sense Guard

GROHE Sense Guard je chytré zařízení vedení vody, které nejenom chrání váš domov před katastrofou v podobě vytopení, ale zároveň hlídá vlhkost nebo spotřebu vody. Inteligentní centrální jednotka Sense Guard rozpozná únik vody a díky systému AquaBlock zastaví přívod vody, čímž zabrání zaplavení vaší domácnosti.

Kromě zabezpečení vaší domácnosti má GROHE Sense Guard i další funkce:

  • sleduje spotřebu vody,
  • detekuje neobvyklý tok vody,
  • rozpoznává mikronetěsnosti potrubí,
  • detekuje nebezpečí mrazu,
  • hlídá neobvyklý průtok vody.
Inteligentný systém Grohe Sense Guard.jpeg

Centrální systém i samotné vodní senzory máte pod kontrolou díky aplikaci GROHE Ondus, kterou můžete nainstalovat do jakéhokoliv chytrého zařízení Andriod nebo iOs. V aplikaci můžete navíc sledovat teplotu, vlhkost nebo nebezpečí zamrznutí přívodu vody. 

Inteligentní systém GROHE Sense Guard můžete zakoupit samostatně nebo rovnou s vodními senzory GROHE Sense. Jeho instalaci raději přenechte odborníkům, ale vodní senzory Sense Guard můžete libovolně přemisťovat podle potřeby i vy.

A na závěr se s vámi podělíme o krátké video pro pobavení. 

Související produkty

nahoru