Přeskočit na hlavní obsah

Vytvořme společně Česko bez plastů s GROHE Blue

Přemýšleli jste někdy, kolik vody se spotřebuje na 1 láhev balené vody? Zajímá vás, jaký je životní cyklus vody v PET lahvi, než se dostane k vám domů? Udržitelnost je v poslední době hodně skloňovaným pojmem. Není divu! Voda je naší životně důležitou součástí. Bez ní bychom nepřežili ani týden, a proto je nutné ji chránit. Podívejte se, jak se můžete zapojit i vy!

Voda je s námi každý den, a přitom je kolem ní tolik otazníků, o kterých jsme nikdy ani nepřemýšleli. Proč? Protože je voda běžně dostupná doma, v práci i v obchodech a my si ji můžeme dopřát kdykoliv chceme.


Věděli jste, že …?

ZZH_T30385E01_000_01.jpg

Přemýšleli jste ale někdy nad tím, jak náročné je pro životní prostředí zpracování 1 balené vody?

Podle německého „Deutsche Umwelthilfe“ (Environmental Action Germany) vyprodukuje běžná čtyřčlenná rodina minimálně 800 plastových lahví ročně*, pokud pije vodu balenou. Při výrobě 1 lahve s vodou se navíc spotřebuje neuvěřitelných 7 litrů vody.

A to nepočítáme emise, které se zvyšují následnou přepravou vody až k vám domů. Celkově stojí běžnou rodinu rok pití balené vody minimálně 800 plastových lahví a 5 600 litrů vody. A to je pouze jedna rodina.    

* Výsledky z testu „Deutsche Umwelthilfe“ (Environmental Action Germany).


Udržitelná spotřeba vody 

Kdo říká, že nejlepší voda musí být ta z plastových lahví?

Společnost GROHE se již delší dobu snaží o osvětu v oblasti udržitelnosti vody a tím přispívá ke zlepšení životního prostředí. Například díky inovativní technologii GROHE Blue se můžete zbavit plastových lahví na vodu úplně. Zatímco výroba 1 balené vody vyžaduje až 7 litrů vody, uživatelé GROHE Blue čerpají pouze skutečné množství vody, které chtějí reálně vypít. Kvalitní čistá voda nemusí podstoupit dlouhou cestu do skladu, do obchodu a následně k vám domů. Proč? Protože díky kuchyňským bateriím GROHE Blue máte tu nejlepší vodu už ve své kuchyni.  

Oceňovaný systém GROHE Blue

GROHE Blue vám umožní přeměnit obyčejnou vodu z vašeho vodovodu na čerstvou, filtrovanou, chlazenou vodu jedním otočením ovládací páky. Sami si můžete zvolit, zda si dopřejete vodu bez bublin, jemně sycenou nebo perlivou.

Navíc už nemusíte ztrácet čas přepravou balíků vody z obchodu, protože s GROHE Blue máte filtrovanou vodu vždy po ruce, takže šetříte životní prostředí dvojnásobně. Za své úsporné produkty GROHE Blue Home a za osvětu ohledně vody získala společnost GROHE německé ocenění za udržitelnost.


Kouzlo hledejte ve filtru

Celé kouzlo dokonale čisté a chutné vody hledejte ve filtru. Ten byl vytvořen společností GROHE ve spolupráci s firmou BWT, předním světovým výrobcem filtračních systémů. Výsledkem je bezkonkurenční pětifázový filtr, který zbavuje vodu škodlivin a nečistot, snižuje obsah vodního kamene a vylepšuje celkovou chuť vody.

filtr grohe

TIP SANITINO: Filtrovanou vodu můžete využít nejenom k pití, ale také k vaření nebo k přípravě horkých nápojů. Vaše rychlovarná konvice nebo automatický kávovar filtrovanou vodu jistě ocení!   

Jste připraveni na život bez plastových lahví?

 

Související produkty

nahoru