Přeskočit na hlavní obsah

Budujete nebo rekonstruujete kuchyň? Pojďte s námi proniknout do světa interiérového designu a zjistěte, jaké barvy, materiály a styly budou v tomto roce moderní!
 

Budujete nebo rekonstruujete kuchyň? Pojďte s námi proniknout do světa interiérového designu a zjistěte, jaké barvy, materiály a styly budou v tomto roce moderní!

 

Přírodní kuchyně: pozvěte si do kuchyně kousek přírody!

Rok 2022 se dle odborníků ponese v duchu udržitelnosti a návratu k přírodě. V nové kuchyni tedy rozhodně využijte dřevo. A to nejen v podobě nábytku či podlahy – můžete s ním obložit i stěny nebo si pořídit dřevěné doplňky. Takový interiér působí hřejivým dojmem, a navíc skvěle vypadá. Pokud je pro vás překážkou cena, zkuste se rozhlédnout po levnějších imitacích.

Dalším z přírodních materiálů je kámen. Až tedy budete vybírat dřez, sáhněte po tom granitovém – jeho největší složkou je totiž právě kámen. Díky tomu je vysoce odolný proti poškrábání. A pokud by se na něm přeci jen nějaké škrábance objevily, nebudou vůbec vidět. Je totiž probarven v celé své tloušťce. Další předností granitového dřezu je kromě dlouhé životnosti také časově nenáročná údržba a nadprůměrná odolnost proti vysokým teplotám. Pokud byste se pro něj rozhodli, doporučujeme osvědčené značky – dřezy Blanco nebo Franke.

granitový dřez

Chcete vnést do své koupelny trochu světla? Využijte sklo. Místnost rozjasní a dodá jí eleganci. Co se týče doplňků z organických materiálů, sáhněte například po vlněném koberci, bambusu nebo po přírodních tkaninách. To vše se s přehledem postará o originalitu vaší moderní kuchyně. Inspirací je letos příroda, proto se nemusíme bát nudného či jednotvárného interiéru!

kuchyň

 

Zemité i pastelové barvy

Zemité odstíny, zelená, hnědá, šedá, béžová i tmavě modrá. Přesně do takových barev by měla být vyladěná trendy kuchyně pro rok 2022. Všechny tyto odstíny evokují klidnou atmosféru lesa a zároveň skvěle ladí s dřevěnými povrchy. Pokud se však bojíte, že by vás tyto barvy po čase omrzely, mohou být ve vaší kuchyni přítomny pouze v podobě doplňků či nádobí, které časem vyměníte.

Druhou alternativou, která je kupodivu naprostým opakem, jsou pastelové barvy. Například světle růžová – interiér zjemní, vyvolá ve vás pocit bezpečí a navodí uvolněnou atmosféru. Navíc opticky zvětšuje prostor, díky čemuž se hodí i do menších kuchyní. Slušet bude stěnám i nádobí. Těšit se můžete také na opravdu pestrou paletu inspirovanou východem a západem slunce. Vyhlížejte všechny tóny žluté, oranžové i červené. Pokud si sluníčko spojujete s plážemi, přidejte do kuchyně i neutrální písčité tóny. Výhodou těchto teplých barev je to, že zlepšují náladu a podporují aktivitu.

 

Kouzlo industriální kuchyně – avšak ne ve velkém!

Inspirace moderní kuchyně pramení mimo jiné také z industriálního stylu. Jeho typickými rysy jsou obnažené zdi, cihly, betonová stěrka, kov a kámen. Neděste se, dle doporučení designérů je ideální nechat se tímto stylem inspirovat jen lehce a do současných moderních kuchyní zařadit jen pár prvků. Zajímavou volbu představují kovová svítidla či bronzové vodovodní baterie. Oblíbená je také kombinace černého dřezu s tmavými kuchyňskými bateriemi.

industriální kuchyň

 

Dostatek světla klíčem k jasné mysli

Velmi důležitý je v neposlední řadě dostatek světla. To je odpradávna symbolem jasného a pozitivního myšlení. V trendy kuchyních je proto podstatnou součástí. Nejlepší jsou samozřejmě dobře umístěná velká okna, avšak pokud je nemáte, nahraďte je nejen umělým osvětlením, ale také světlými barvami a lesklými plochami. Velmi stylové je i použití stojacích lamp.

inspirace kuchyně

nahoru