Přeskočit na hlavní obsah

Ročně sníme a vypijeme přibližně 125 gramů mikroplastů, protože ani pitná voda z kohoutku není křišťálově čistá a zdravá. Nezatěžujte své tělo zbytečnými plasty. Filtrujte efektivně s produkty Philips.   

Víte, že se ročně vyprodukuje okolo 300 milionů tun plastů? Ty se bohužel nedokážou úplně rozložit a mění se na mikroplasty – malé částečky menší než 5 mm, které se dostávají do vody a také do půdy. Do vody, kterou pijeme a ze které běžně vaříme.

Podle Studie Environmental Science & Technology ročně každý člověk sní a vypije okolo 50 000 mikročástic plastu. To je přibližně 125 gramů váhy, což odpovídá například polovině kostky másla, většímu kusu mýdla nebo 125 g balení bonbonů.

Jak vznikají mikroplasty

Ale začněme od začátku – jak tyto mikroplasty vznikají? Některé jsou přidávány záměrně do kosmetiky nebo do čistících prostředků pro lepší účinek. Jiné se uvolňují do vody nebo do půdy ze syntetických látek – například při praní syntetických oděvů, sjížděním pneumatik nebo rozkladem plastového odpadu.

Bohužel ani vědci zatím neví, jestli jsou mikroplasty pro naše tělo škodlivé. Výzkumy ale naznačují, že tyto mikročástice plastu vedou u některých živočichů k neplodnosti nebo k bujení rakovinotvorných látek.

Voda z kohoutku může obsahovat až 30% mikroplastů

Čističky odpadních vod sice dokážou některé mikroplasty zachytit, ale nejsou všemocné. Ústav pro hydrodynamiku Akademie věd zjistil, že v České republice až 30% částic pronikne do pitné vody, kterou běžně používáme na vaření nebo k pití.  

Zbavte se mikroplastů s Philips On tap

Balená voda je na tom ještě hůře

Pokud si kupujete balenou vodu s myšlenkou, že jde o zdravější alternativu, v případě mikroplastů to nemusí být zcela pravda. Výzkum Environmental Science & Technology totiž zjistil, že balené vody v plastovém obalu mohou obsahovat až 22x více mikroplastů než voda kohoutková. A navíc jsou podstatně dražší. Nehledě na to, že taháním plastových lahví neničíte pouze naši planetu, ale také svá záda.

Philips On tap filtrují nebezpečné mikročástice

Zbavte se mikroplastů s Philips On tap.jpeg

Myslíme na vaše zdraví, a proto jsme do našeho e-shopu k filtračním konvicím Philips přidali i žhavou novinku – Philips On tap.

Série On tap představuje filtrační hlavice pro kuchyňské baterie, díky kterým pitnou vodu zbavíte nejenom škodlivých mikroplastů, ale také chloru, olova, pesticidů a bakterií. Součástí filtrační hlavice On tap je 4stupňový filtr X-Guard Ultra, přepínač mezi čerstvě filtrovanou a nefiltrovanou vodou a časovač pro včasnou výměnu filtru.

Účinná filtrace

4stupňový filtr X-Guard Ultra je tvořen inovativními vlákny z aktivního uhlíku a membránou z dutého vlákna. Tento filtr v několika krocích účinně a efektivně snižuje obsah látek ve vodě, a navíc zlepšuje celkovou chuť vody. Stejně jako filtr konvice Philips i filtr hlavice On tap odstraňuje chlor, který zhoršuje vůni i chuť vody.

Skvělou službu uděláte i svému kávovaru nebo rychlovarné konvici, protože filtr X-Guard Ultra odstraňuje částečky vodního kamene, což se nejenom ve městech s tvrdou vodou velice hodí.

Snadná instalace filtrační hlavice Philips On Tap

A nejlepší na tom je, že nepotřebujete instalatéra. Filtrační hlavici Philips On tap si můžete jednoduše nainstalovat na většinu kuchyňských baterii pomocí dvou kroků:

  1. Přišroubujte filtrační hlavici podle typu baterie pomocí přiloženého mini klíče.
  2. Klikněte. A je to!

Proč si pořídit filtrační hlavici On tap?

  • chutnější a zdravější voda bez mikroplastů
  • snadná instalace ve 2 krocích
  • rychlé přepínání mezi filtrovanou a nefiltrovanou vodou
  • časovač s připomínkou výměny filtru
  • úspora peněz za balené vody

Zaujaly vás produkty pro filtrování vody, ale nevíte si rady s výběrem? Obraťte se na naše kolegy z technického poradenství Kontakt.

Související produkty

Výprodej - 10 %
Výprodej - 30 %
Výprodej - 53 %
Výprodej - 23 %
nahoru