Přeskočit na hlavní obsah

Hledáte umyvadlo? Podívejte se na širokou nabídku produktů SAPHO, ve které najdete betonová, keramická i skleněná umyvadla. Česká firma SAPHO působí na trhu s koupelnovým vybavením již od roku 1991. A my se dnes zaměříme na jejich designová umyvadla. Podívejte se, na co se můžete těšit.
 

SAPHO se soustředí na dlouhodobou spokojenost svých zákazníků tím, že vytváří kvalitní a cenově dostupné produkty. Sází nejen na své zkušenosti, ale pečlivě sleduje i moderní trendy, kterým svou výrobu pravidelně přizpůsobuje. To vše se promítá také do umyvadel SAPHO, o kterých se dnes budeme bavit.
 

Umyvadla nástěnná, na desku i specializovaná

Umyvadla SAPHO uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka. V široké nabídce naleznete umyvadla různých tvarů, barev, materiálů i upevnění. Zvolit můžete umyvadla nástěnná, dvojumyvadla (i varianty s více nádobami), umyvadla na desku, zápustná, nábytková i volně stojící. Za zmínku určitě stojí řada asymetrických umyvadel, umývátek do malých místností (např. s toaletou), rohová umyvadla a v neposlední řadě umyvadla pro tělesně handicapované. Vedle materiálu, barvy a umístění (instalace) je třeba zvolit tvar umyvadla. K dispozici jsou kruh, půlkruh, ovál, čtvercová, obdélníková a zmíněná asymetrická umyvadla.


umyvadla sapho            umyvadla sapho


Sázka na klasiku i moderní materiály

Z hlediska materiálu se u umyvadel obvykle setkáváme s využitím sanitární keramiky. Společnost SAPHO však sází i na jiné materiály, kterými jsou například litý mramor, beton, sklo, kámen či rockstone.
 

Keramika je opatřena glazurou ExtraGlaze®

Keramická umyvadla jsou klasikou, která potěší. Umyvadla SAPHO jsou navíc opatřena speciální glazurou ExtraGlaze®, která se na produkty aplikuje již během výrobního cyklu před samotným vypálením. Tím je zaručen jejich trvalý účinek. Mezi hlavní účinky této vrstvy patří dokonale hladký povrch, vysoký lesk a zejména efektivní ochrana před vápennými usazeninami. Keramika tedy zůstává zářivě bílá po dlouhou dobu a významně se zefektivňuje údržba.


Designové možnosti litého mramoru

Litý mramor je moderní materiál, který se vyrábí ze směsi mletého vápence, sklářského písku, polyesterové pryskyřice a barviv. Tento materiál pomáhá vytvářet umyvadla nejen v zajímavém a někdy velmi netradičním designu, ale i v různém barevném provedení. Zároveň se tyto výrobky vyznačují vysokou pevností a odolností. Mezi další přednosti litého mramoru patří vynikající tepelně izolační vlastnosti a příjemně hladké povrchy. S litým mramorem pracují zejména série Alabama, Orinoko, Maria, Small a další.


Trochu jinak: beton nebo sklo?

Betonová umyvadla jsou vyráběna speciální technologií z odlehčeného betonu a ošetřena voděodolným nátěrem. Přiznaná struktura betonu na vnější straně umyvadla uchová jeho „drsný“ vzhled a koupelně propůjčuje lehce industriální nádech.

Skleněná umyvadla pak přináší možnost ozvláštnit koupelnu nejen unikátním vzhledem samotné nádoby umyvadla, ale také pomocí speciální podložky s LED osvětlením. V případě skleněných umyvadel se nicméně doporučuje použít podložku mezi umyvadlo a desku, neboť se usnadňuje upevnění a utěsnění umyvadla (v horní i spodní části je průhledné těsnění).


Moderní i retro linie

Preference oblých, hranatých či zdobných linií je otázkou osobního vkusu. Umyvadla SAPHO vynikají širokou nabídkou ve všech směrech. Základním pravidlem je, že čím hladší linie zvolíte, tím lépe se kombinují s ostatním koupelnovým vybavením a svým vzhledem potěší i za mnoho let, neokoukají se. Oblé linie prostor zjemňují, hranaté linie pak dodávají místnosti přímý, sebevědomý styl. Zdobné prvky i retro styl vyžadují, aby byla místnost (ideálně domácnost) v tomto duchu zařizována jako celek. Jinak může být efekt spíše rušivý. Dalším kritériem výběru z hlediska tvaru je šířka okrajů. Zde záleží zejména na prostorových možnostech místnosti.
 

Vytvořte unikátní koupelnu

Samostatnou kapitolou jsou umyvadla SAPHO ze série Infinity, Beauty, Murano či Priori. Jejich unikátní design i barevnost povrchů zaujme na první pohled a zaručeně se stanou překrásnou dominantou vaší koupelny. Některé využívají netradičních materiálů, jakými je například sklo nebo beton. Například série betonových umyvadel Formigo sází na ruční výrobu, čímž se každý kus stává originálem, jenž nese otisk svého tvůrce a může se od ostatních nepatrně lišit jak barevností, tak rozměry. Tato designová umyvadla jsou obvykle určena k instalaci na desku, kde jejich linie perfektně vyniknou.


umyvadla sapho            umyvadla sapho


Bílá, černá, ale i zlatá umyvadla

Naprostou klasikou je bílá barva povrchů. Umyvadla SAPHO však umí pracovat i s něčím extra a nebojí se sáhnout i po černé, měděné, bílém pískovci, granitové, šedé, stříbrné, tmavě hnědé, antracitové či zlaté. Luxusního vzhledu dosáhnete se zlatými odstíny umyvadla.


Umyvadly to nekončí

Krásně sladěného koupelnového stylu můžete dosáhnout i využitím dalších produktů společnosti SAPHO. V nabídce zde naleznete vodovodní baterie, toalety a WC sedátka, vany, koupelnový nábytek, ale také doplňky do koupelny. Součástí umyvadla mohou být dokonce různé držáky ručníků, jež se montují přímo k umyvadlu. Výhodou kombinace produktů SAPHO je, že máte zaručenou vzájemnou kompatibilitu, a to po technické i vizuální stránce.

nahoru