Přeskočit na hlavní obsah

Vítr do plachet, vůně dálek, horký písek a šumění moře. Každá návštěva koupelny v námořnickém stylu navozuje pocit krátkých prázdnin, strávených ve vlastním domě. Zvedněte kotvy a s chutí vyplujte na širé moře – tedy, do nového dne!

Námořnický styl je velice oblíbený zvláště v malých koupelnách, protože působí čistě, útulně a pohodově. Ale stále více lidí se o tento styl zajímá i u větších koupelen. Uvolněná atmosféra, vhodně zvolené doplňky a barvy představují perfektní kombinaci, která vás přivede blíž k moři a k pocitu svobody, kterou tento kout přírody vysílá. A jak si takovou koupelnu zařídit?
 

Barevné zpracování námořnické koupelny

Barvy jsou v koupelně naprostým základem, od kterého se následně odvíjí celkový styl koupelny. A jaký design může připodobit námořnický styl víc, než modro-bílé pruhy? Tato souhra barev zcela jistě přivolá letní atmosféru do každé koupelny. S pruhy to ale nepřehánějte, jsou velmi výrazné. Postačí, když je použijete jen na některých koupelnových doplňcích, ručnících, předložce nebo závěsu k vaně. 

Novaservis

 

Jaký zvolit materiál?

Přírodní materiály jako je dřevo k lodím neodmyslitelně patří. Kromě dřevěného koupelnového nábytku můžete tento materiál využít například i pro WC sedátko nebo police. Pokud v koupelně máte nebo plánujete vanu, můžete na ni pro větší komfort umístit jednoduchý dřevěný odkládací podnos. Vznikne tak praktický stolek, kam si při koupeli odložíte knihu, svíčku nebo připravený nápoj. Mimo koupele můžete polici na vanu využít jako dekorační prvek. 
 

Jak na uspořádání koupelny v námořnickém stylu

Dalším důležitým bodem je také zvolení a následné poskládání prvků v koupelně tak, aby opticky místnost nezmenšovaly.

Dřevěný koupelnový nábytek

Místo klasických skříněk vsaďte na vysoké koupelnové skříňky. Místnost rozjasní a budou působit velmi elegantně. Své využití najdou nejen v malých koupelnách, kde je třeba s prostorem pracovat opatrně, ale i v těch velkých. Velice efektivně vypadá i dřevěná skříňka pod umyvadlo s volně stojícím keramickým umyvadlem. Nezapomeňte na otevřené dřevěné police, které vám poskytnou další místo k uložení dekorací nebo kosmetických produktů.  


Umyvadlo pro námořnickou koupelnu

Svou koupelnu v námořnickém stylu můžete vybavit bílým keramickým umyvadlem nebo zvolit odvážnější barevnou kombinaci. S dřevěnými prvky vypadá úžasně například barevné umyvadlo ze série Artis
od značky Villeroy & Boch. 

Villeroy & Boch Artis


Prostorná vana nebo sprchový kout

Pokud máte v koupelně prostor pro vanu, zvolte volně stojící variantu nebo obdélníkovou vanu se světlým obložením. V prostorné vaně najdou odpočinek dospělí a děti si tu mohou hrát na piráty nebo námořníky. Majitelé menších koupelen ale nemusí zoufat, protože námořnické koupelny sluší i malým interiérům. V tomto případě však bude nutné vybavit prostory sprchovým koutem.


Funkční vodovodní baterie

Nesmíme zapomenout ani na vodovodní baterie. Ty by měly být sjednocené do jednotného stylu. V případě námořnických koupelen volte spíše chromové varianty. K volně stojícímu umyvadlu vyberte umyvadlovou baterii s vysokou otočnou výtokovou trubicí.

TIP SANITINO: Námořnické koupelně budou slušet vodovodních baterie ze sérií Novaservis Ferro Algeo Square, Novaservis Ferro Veneto, GROHE Essence, GROHE Eurocube, hansgrohe Metris New, HANSA Twist a další.  


Kulaté zrcadlo pro všechny námořníky

Při dekoraci námořnické koupelny nesmíme zapomenout ani na stylové zrcadlo. Volte spíše kulaté zrcadlo
s dřevěným rámem nebo lanem místo rámu. Takové zrcadlo si můžete vytvořit velice jednoduše i u vás doma. Stačí zakoupit kulaté zrcadlo bez fazety a k jejímu okraji přilepit pevné lano. Nezapomeňte také na oko pro zavěšení
na zeď. 
  


Doplňky hrají důležitou roli

shutterstock_1981755905.jpg

Pro kosmetiku, kterou je třeba mít po ruce, můžete vedle skříněk využít proutěné koše a košíky. Ty se dají zavěsit pomocí provazů nebo volně položit na dřevěnou polici. Efektivně vypadá také koš na prádlo z bambusu nebo provazů. Ten doporučujeme umístit k vaně nebo ke sprchovému koutu.

Ve správné koupelně v námořnickém stylu by neměly chybět ani dekorace jako je například lodní uzel, stará bárka nebo plachetnice, námořnická kotva nebo láhev se vzkazem uvnitř. Své důstojné místo konečně dostanou také všechny krásné mušle, které si z nezapomenutelných dovolených přivezl snad každý. Můžete je umístit do dózy k umyvadlu, ozdobit s nimi zrcadlo nebo je volně položit na polici nebo na desku.

V neposlední řadě patří mezi námořnické doplňky do koupelny také správné světlo. Obyčejné přisazené světlo, jaké se dříve v koupelnách hojně využívalo, můžete vyměnit za stylové svítidlo, které by si do kajuty pořídil jistě i Jack Sparrow.

Námořnická koupelna musí být vybavena také měkkými ručníky, nejlépe v modrobílých tónech. Atmosféru koupelně dodá i pruhovaný kobereček nebo podložka.

TIP SANITINO: Zkuste v koupelně nakombinovat tmavě modré ručníky s jedním ručníkem s modrobílými pruhy. Výsledek bude vypadat dokonale! 
 

Koupelna v námořnickém stylu je zkrátka to pravé pro všechny mořské víly, piráty, mořeplavce, dobrodruhy
a milovníky léta! Chcete se pochlubit svou námořnickou koupelnou? Označte nás na Instagramu pomocí @sanitino_cz.

nahoru