Přeskočit na hlavní obsah

Moderní koupelny již nejsou pouze místem rychlé hygieny, ale také místem relaxace a odpočinku. Éra jednoduchého designu je ta tam. Pojďte se společně s námi podívat, jaké barvy vévodí moderním koupelnám, a co je podle bytových designérů v tomto roce trendy.

Podobně jako v módě se i u bytového designu trendy pro každý rok liší. My jsme se zaměřili na aktuální trendy koupelnového světa pro rok 2021. Pokud právě budujete nebo rekonstruujete koupelnu, mohou se vám hodit aktuální trendy, kterými se můžete nechat inspirovat.

Trendy materiály v koupelně

Přírodní materiály v koupelně.jpg

Vše začíná u materiálů a není tomu jinak ani v koupelně. V koupelně trávíme více a více času a není proto divu, že chceme, aby byla útulná. Proto jsou letošním hitem hlavně přírodní materiály v podobě dřeva, kamene a mramoru (a to včetně imitace mramoru). A nenechte se mýlit. Tyto materiály nemusí být pouze na stěnách a na podlaze, ale můžete je využít i při výběru koupelnového vybavení. Přírodní umyvadla nebo koupelnové doplňky nejsou nic nereálného. I náš e-shop ukrývá kamenná umyvadla i umyvadla z pískovce a dalších materiálů.

Pokud chcete útulnou koupelnu, zaměřte se na dřevěné dekory. Luxusní nádech koupelně zajistí kombinace mramoru a dřeva. Oblíbené jsou i kamenné stěny za volně stojící vanou, které vypadají originálně.

Rostliny v koupelně

jaké rostliny v koupelně.jpg

S přírodními materiály jsou úzce spjaté také rostliny. Vlhko, teplo a kondenzující pára v koupelně se skvěle hodí pro pěstování některých druhů rostlin. A jaké rostliny se do koupelny hodí? Třeba nádherná Aspidistra, tropická Platycerium nebo barevná orchidej Phalaenopsis.  

Barevné vodovodní baterie a koupelnové doplňky

zlaté vodovodní baterie.jpg

I když je chrom stálicí na trhu již po několik let, stále častěji se v koupelnách setkáváme s barevnými vodovodními bateriemi a koupelnovými doplňky. Proto se i letošní rok nese ve znamení barev. Velice oblíbené jsou měděné a zlaté tóny, a to jak v zářivém lesku, tak působivém matu.

Na tyto barvy se ve svých kompletních sériích zaměřují například německé značky GROHE a hansgrohe, ale své zástupce mají i značky Paffoni, Kludi i SAPHO. Tyto značky většinou nabízejí ucelené série, takže svou koupelnu můžete vybavit zářivě zlatými vodovodními bateriemi, ale také ladícími koupelnovými doplňky.

Volně stojící vany

Volně stojící vana v koupelně.jpg

Pokud budujete novou koupelnu a neodpustíte si vanu, popřemýšlejte o volně stojící variantě. Ta se objevuje nejenom v retro koupelnách, ale také v koupelnách industriálního, scandi i moderního stylu. Volně stojící vana bývá dominantou celé koupelny a společně s volně stojící baterií na podlahu dotváří celkovou atmosféru koupelny. No řekněte sami, nevypadá koupelna s prostornou vanou luxusně a vzdušně?

SANITINO tip: Nevíte, jak vybrat vhodnou vanu? Inspirujte se naším nákupním rádcem - Jak vybrat vanu

Wellness v podobě sprch

luxusní sprchové sety.jpg

Pokud nemáte prostor na vanu nebo vás nebaví dlouhé koupele, udělejte si svou relaxační zónu ze sprchového koutu. Doby, kdy existoval pouze jeden sprchový proud jsou naštěstí pryč. Díky inovativním sprchovým systémům můžete komfortně smýt šampon z vlasů nebo si dopřát opravdovou relaxaci po sportu nebo po náročném dni v práci. K dokonalé relaxaci a uvolnění poslouží například série Hansa Emotion, GROHE Euphoria SmartControl nebo hansgrohe Rainfinity.

Velké zrcadlo v koupelně

trendy kulatá zrcadla.jpg

Pro moderní koupelny je charakteristické velké zrcadlo ideálně s LED podsvícením. A že se velké zrcadlo do malé koupelny nehodí? Naopak! Velká zrcadla jsou pro malé koupelny ideální, protože ji opticky zvětší. IN jsou hranatá i kulatá zrcadla bez rámu i s rámem. Rám zrcadla můžete sjednotit s celkovým konceptem koupelny nebo s jejím vybavením.

Mezi nejprodávanější značky moderních i tradičních zrcadel patří SAPHO, Aqualine, Nimco, Jika nebo Ideal Standard.   

TOP barevné tóny pro Vaši koupelnu

A určitě vás zajímá, jaké barvy letos hrají prim. Do vedení se dostávají tmavé koupelny, které se dají ozvláštnit barevnými koupelnovými doplňky a vybavením. Společnost Sherwin-Williams zvolila jako barvu roku teplý odstín šedohnědé barvy s názvem Urbane bronze, který odkazuje na přírodu.

V koupelnovém světě je stálicí i modrá barva, která představuje vodu. Loňský odstín Classic Blue letos nahradila optimistická barva A. I. Aqua, která do prostoru vnáší svěžest a dojem čistoty.

A největší radost uděláme milovníkům zelených a modrých tónů, protože letošním hitem je podle společnosti Benjamin moore barva Aegean teal. Kombinace modrozelené a šedé barvy dala vzniknout harmonickému uklidňujícímu tónu, který nabízí nekonečné možnosti, a to nejenom v koupelně.

Pokud dáváte přednost neutrálnějším tónům, oceníte výběr značky Dulux. Zvolený odstín Brave Ground si bude skvěle rozumět s dřevěným nábytkem, zelenými rostlinami, ale také s červenými nebo růžovými doplňky do koupelny.   

I Pantone Color Institut každoročně vybírá nejoblíbenější barvu roku. V letošním roce jde o kombinaci dvou barev – šedé (Ultimate Gray) a zářivě žluté (Illuminating). A i když se zdá tato kombinace odvážná, do koupelny se skvěle hodí. Ale nic nezkazíte ani kombinací světlých a tmavých odstínů, protože se jedná o nesmrtelnou barevnou variantu, která nikdy nevyjde z módy.

Doufáme, že vám náš článek pomohl s inspirací, a pokud si nevíte rady se samotným vybavením koupelny, napište nám a my vám rádi poradíme. 

nahoru