Přeskočit na hlavní obsah

Intimní hygiena by neměla být tabu. Naopak je to oblast, které bychom měli věnovat pozornost, neboť velkým dílem přispívá k celkové kondici. Jaké možnosti máme? Základním pomocníkem je bidet. Víte, jak funguje bidet a že není jen jeden?

Bidet není „jen“ keramická místa

Keramický bidet je pravděpodobně tím produktem, který se vám v mysli vybaví jako první, když se slovo bidet vysloví. Skutečně byl průkopníkem v této oblasti. Snad jen pro zajímavost připomeňme, že samotné slovo pochází z francouzštiny a znamenalo jízdu na poníkovi. I bidet byl vlastně přenosným umyvadlem intimních partií, často s podobou koně. V současné době je za bidet označováno hned několik produktů:

  1. Samostatně stojící keramický bidet – klasická keramická mísa s bidetovou baterií.
  2. Sprchová toaleta (elektronický bidet) – WC mísa + bidetové sedátko.
  3. Bidetové sedátko – nahrazuje stávající WC sedátko a poskytuje služby bidetu (vyžadován přístup k elektřině).
  4. Bidetová sprška – přimontuje se k vodovodní baterii (obvykle musíte zvolit baterii, která to umožňuje).


Bidet je skvělým pomocníkem

Vedle efektivní očisty a pocitu svěžesti získáte také pomocníka, který vám pomůže ulevit a třeba být i součástí prevence řady nepříjemných onemocnění, jako jsou hemoroidy, inkontinence (dochází k masáži pánevního dna) či různé vaginální záněty. Bidet jistě uvítají také ženy během těhotenství nebo po porodu, případně senioři či lidé s pohybovými problémy a omezeními, ať už z důvodu nemoci, úrazu, nebo trvalého hendikepu. Skvělou zprávou je, že pro zařazení bidetu do vaší domácnosti není třeba velkých stavebních zásahů. Bidetové sedátko jednoduše nahradí to stávající a bidetovou spršku jednoduše přimontujete k umyvadlové baterii.
 

Jak použít klasický bidet

WhiteTulip_Culture_01.tif.jpg

Klasický keramický bidet je obvykle umístěn v blízkosti toalety. Po použití WC se sem tedy snadno přesunete. Pomocí bidetové baterie (obvykle pákové) namixujete požadovanou teplotu a intenzitu proudu. Ověřte nejprve rukou, zda vyhovuje. Baterie je vybavena sprškou, kterou můžete regulovat směr proudu.

Nad bidetem můžete dle preferencí sedět směrem k nebo od bidetové baterie. Ve zvolené pozici intimní partie umyjte, obvykle není třeba ani použití ruky. Po umytí se utřete připraveným ručníkem nebo toaletním papírem. Bidetovou mísu opláchněte.

Jak funguje elektronický bidet a bidetové sedátko

Elegantní způsob, jak do vaší domácnosti vetknout bidet a zároveň ušetřit místo. Zatímco elektronický bidet se dodává v sestavě WC místa + bidetové sedátko, bidetové sedátko se kupuje samostatně. Je třeba tedy dobře prostudovat technické parametry, aby bylo s vaším stávajícím WC kompatibilní. Jejich výhodou je, že poskytují komplexní péči a vše navíc můžete řídit dálkovým ovládáním. Naleznete zde např. spršky určené pro dámy a jejich potřeby, různou intenzitu a teplotu proudu, řada produktů má „paměť“ na svého uživatele, sedátka bývají vyhřívaná, je zde automatické proplachování trysek, podsvícení a řada dalších příjemných výhod. Jen je třeba pamatovat, že budete potřebovat přístup k napájení elektřinou.


Jak použít elektronický bidet či bidetové sedátko

Použití elektronického bidetu či bidetového sedátka je velmi intuitivní. Po použití WC, tak jak jste zvyklí, jednoduše tlačítkem aktivujete požadovanou funkci (omytí konečníku nebo dámskou spršku). Ta se vysune a požadovaný úkon vykoná. Jakmile jste s očistou spokojeni, zvolte fén, který vaše intimní partie bezpečně osuší proudem teplého vzduchu. Po této fázi již obvykle není nutné použít toaletní papír.


Jak použít bidetovou spršku

Paffoni.jpg

Bidetová sprška je nejrychlejší, nejlevnější a nejjednodušší způsob, jak si do domácnosti pořídit pomocníka s intimní hygienou. Montuje se přímo vedle WC a napojuje se na umyvadlovou baterii. Doporučujeme pořídit variantu s napojením na studenou i teplou vodu, neboť tím získáte možnost individuálního nastavení. Sprška je obvykle připevněna na nástěnném držáku, ze kterého ji v případě potřeby snadno vyndáte. Dejte si jen pozor, aby délka sprchové hadice byla dostatečná, abyste měli při očistě pohodlí. Zatímco teplotu vody nastavujete umyvadlovou baterií, vodu spouštíte pomocí tlačítka nebo páčky na spršce. Jde bez obtíží ovládat jednou rukou.

A jak použít bidetovou spršku? Po vykonání potřeby se na WC sedátku posuňte tak, abyste měli ke znečištěným partiím pohodlný přístup (obvykle stačí poposednout kousek dopředu). U žen může být pohodlnější se na WC sedátku otočit směrem ke zdi. Poté partie pomocí proudu vody očistěte a následně jemně usušte toaletním papírem nebo ručníkem.

Související produkty

nahoru