Přeskočit na hlavní obsah

Koupelny – rady a tipy

 • Jak opravit prasklinu v umyvadle

  Jak opravit prasklinu v umyvadle

  Stává se to i u moderních, kvalitních umyvadel. Myjete si ruce a najednou si všimnete, že je v umyvadle prasklina. Nejčastěji bývá v blízkosti odtoku, ale samozřejmě ji můžete zaznamenat kdekoli. Možná jste ji podvědomě vnímali už dříve, ale zaměňovali jste ji za vlas – drobná prasklina pro funkci umyvadla neznamená nic, nestane se, že vám umyvadlo začne v místě postižení protékat. Ale znáte to, praskliny se v průběhu času prodlužují, jsou výraznější a výraznější. A tak je důležité se praskliny co nejdříve zbavit. Jak opravit prasklé umyvadlo, to je téma tohoto článku.

  ČÍST VÍCE
 • Jak opravit spáry v koupelně

  Jak opravit spáry v koupelně

  Koupelna musí zářit čistotou více než kterákoli jiná místnost v domácnosti. Bohužel právě zde je údržba nejnáročnější kvůli vysoké vlhkosti a prudkým změnám teploty. Toto prostředí přitahuje nebezpečné mikroorganismy. Aspoň částečně můžete koupelnu ochránit účinným větráním. Dříve nebo později ale přece jen zjistíte, že zařízení interiéru vypadá zašle a volá po opravě.
   

  ČÍST VÍCE
 • 12 tipů, jak zařídit koupelnu v lázeňském stylu

  12 tipů, jak zařídit koupelnu v lázeňském stylu

  Při návštěvě lázní se cítíte uvolněně, relaxovaně, hýčkaně, zkrátka skvěle. To jediné, co vás tam znervózňuje, je představa, že za pár dní musíte tento úžasný svět klidu a pohody opustit. Energie, kterou jste v lázních načerpali, tváří v tvář rušnému každodennímu životu rychle vyprchá. Ovšem je tady řešení. Zařídit si lázně doma. Pak si můžete vychutnat svou pravidelnou dávku rozmazlování, kdykoli si umanete.
   

  ČÍST VÍCE
 • 7 způsobů osvětlení koupelny

  7 způsobů osvětlení koupelny

  Koupelna je místnost, kde se výběru osvětlení musí věnovat speciální péče. V jiných místnostech si vystačíte v podstatě jen se stropním světlem. Koupelna je jiná. Často je zde problém s nedostatkem přirozeného světla – mnozí z nás mají v koupelně pouze malé, nebo dokonce žádné okno. Další charakteristickou vlastností je přítomnost vody. Osvětlení se musí vybrat a umístit tak, aby nehrozilo nebezpečí kontaktu vody s elektrickým proudem.
   

  ČÍST VÍCE
nahoru