Přeskočit na hlavní obsah

Dům & Zahrada – rady a tipy

 • Péče o zahradní nábytek

  Péče o zahradní nábytek

  Zahradní nábytek na zimu schováváme do garáže nebo do sklepa hlavně proto, aby byl chráněný před povětrnostními vlivy. Neznamená to ale, že v létě je nábytek zcela v bezpečí. Pořád musíme počítat s řadou faktorů, které se negativně podílí na vzhledu a na kondici zahradního nábytku. Tématem tohoto článku je, jak se správně o váš nový stůl a židle starat, aby zůstaly hezké co nejdéle.

  ČÍST VÍCE
 • Duben na zahradě: první sekání trávníku, stříhání stromů a výsadba zeleniny

  Duben na zahradě: první sekání trávníku, stříhání stromů a výsadba zeleniny

  Konečně začalo jaro, což pro milovníky zahradničení znamená jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Tou dobrou zprávou je to, že poprvé uvidíte plody své usilovné práce. V dubnu kvetou prvosenky, magnolie, hořce nebo rané rododendrony. Dozrává už i první zelenina, třeba rebarbora, salát nebo rukola. To je skvělá motivace, protože pak je tady druhá strana mince – v dubnu je na zahrádce hodně práce. Zahradník musí mít i trochu štěstí, protože počasí je nevyzpytatelné. Pojďme se podívat na seznam všech činností, které bychom v měsíci dubnu měli na zahrádce zvládnout.
   

  ČÍST VÍCE
 • Rekuperace: co to je a proč rekuperaci pořídit do domu?

  Rekuperace: co to je a proč rekuperaci pořídit do domu?

  V létě rádi otevíráme okna dokořán všichni, v zimě se do toho nechce skoro nikomu. Větrání je ale důležité celoročně. Nejde jen o výměnu vydýchaného vzduchu za čerstvý, větráním lze regulovat vlhkost vzduchu a předcházet tak možným plísním. Ne náhodou se v zimě daří virům o tolik lépe než v létě – mohou se usazovat v místnostech, kde je teplo a vlhko, a kde zástupci druhu homo sapiens tráví nepoměrně víc času.
   

  ČÍST VÍCE
 • Tipy na vánoční dárky pro domácnost

  Tipy na vánoční dárky pro domácnost

  Domov je místem, kde se cítíme bezpečně, máme možnost se uvolnit a postarat se o své fyzické i psychické potřeby, regenerovat. K vytvoření takové atmosféry nám pomůže i domácí vybavení. Protože se blíží čas Vánoc, přinášíme tipy na praktické dárky do domácnosti, kterými můžete své blízké obdarovat.
   

  ČÍST VÍCE
 • Jak na praktické umístění zásuvek v koupelně

  Jak na praktické umístění zásuvek v koupelně

  Voda a elektřina jsou nepřátelé na život a na smrt. V domácnosti ale potřebujete využívat oba tyto elementy, a tak se je snažíte držet od sebe. Což je zrovna v koupelně náročný úkol. Dnes si povíme něco o umístění zásuvek v koupelně. Prozradíme, co je třeba udělat pro to, abyste mohli v koupelně užívat všechny vaše oblíbené spotřebiče a abyste zde měli dostatek světla, aniž by to bylo na úkor bezpečnosti vás a vašich blízkých.

  ČÍST VÍCE
nahoru