Přeskočit na hlavní obsah

Dům & Zahrada – rady a tipy

 • Stříhání živého plotu

  Stříhání živého plotu

  V pohádce Pyšná princezna získal srdce princezny Krasomily král Miroslav v přestrojení za zahradníka. Ve filmu Byl jednou jeden král zase zahradník učaroval princezně Drahomíře. Zahradníci mají zkrátka v českých pohádkách pověst mužů, kteří dokáží zkrotit nejen květenu, ale také marnivou povahu nafintěných princezen. V tomto článku však o princeznách mluvit nebudeme. Půjde nám o jednu ze základních zahradnických disciplín – stříhání živého plotu.
   

  ČÍST VÍCE
 • Jak na stříhání stromů

  Jak na stříhání stromů

  Březen a duben jsou jediné měsíce, v jejichž názvu se objevují stromy. To musí zahrádkářům připomenout, že právě v tomto období je třeba provést jarní stříhání stromů. Správná úprava a údržba není vůbec snadná, na otázky, kdy a jak je provádět, neexistuje jednoznačná odpověď. Stromy jsou jako lidé, každý je jedinečný a každý vyžaduje něco jiného. Přicházíme ale s několika základními radami, které jistě přijdou vhod.

   

  ČÍST VÍCE
 • Vertikutace trávníku - jak na to?

  Vertikutace trávníku - jak na to?

  Jaké procesy zahrnuje péče o trávník? Hnojení, závlaha a sečení, to provádí snad každý zahrádkář. Vertikutace, ta je možná stále pro některé cizí pojem. Jde ale o neméně důležitou činnost. Je to pro trávník jakási blahodárná revitalizační procedura. Díky ní je trávník provzdušněn, zbaven plevele a omlazen. Čas, kdy by měla být provedena jarní vertikutace, se neúprosně blíží, proto přinášíme tento článek.

  ČÍST VÍCE
 • Připravte zahradu na jaro

  Připravte zahradu na jaro

  Blíží se jaro a příroda se pomalu probouzí ze zimního spánku. Zahrádkáři by proto neměli zahálet. Je jasné, že aby byla zahrádka krásná a aby bylo vše, co na ní roste, zdravé, musí majitel zahrádce věnovat péči i v zimě – setřásat sníh z korun stromů, chránit citlivé venkovní rostliny a keře před mrazem a větrem, mulčovat záhony a kontrolovat je a tak dále. Hlavní program ale začíná s prvními teplými dny, kdy pomalu taje sníh. Zahrádkáři vědí, že mezi březnem a květnem je každý víkend na programu nějaká činnost. Pojďme si projít celý harmonogram.
   

  ČÍST VÍCE
 • Značení nářadí DeWALT

  Značení nářadí DeWALT

  V dnešním článku se podíváme na značení souprav aku nářadí značky DeWalt. Americký výrobce má svůj vlastní systém značení produktů pomocí kódů o délce 6-10 znaků. Ve změti číslic a písmen se na první pohled zákazník těžko zorientuje, proto pro větší přehled přinášíme vysvětlení kategorizace nářadí značky DeWalt.
   

  ČÍST VÍCE
 • Čím (ne)čistit vodovodní baterie

  Čím (ne)čistit vodovodní baterie

  Na novou koupelnu je radost pohledět. Vše se leskne a září. Jak si tento zážitek uchovat co nejdelší dobu? A jak zároveň podpořit dlouhodobě bezproblémovou funkčnost vybavení? Základem je pravidelná a citlivá péče. A protože vodovodní baterie patří v domácnosti mezi nejvytíženější, pojďme si shrnout, co uvítají a co jim naopak uškodí.

   

  ČÍST VÍCE
 • Tipy na vánoční dárky pro domácnost

  Tipy na vánoční dárky pro domácnost

  Domov je místem, kde se cítíme bezpečně, máme možnost se uvolnit a postarat se o své fyzické i psychické potřeby, regenerovat. K vytvoření takové atmosféry nám pomůže i domácí vybavení. Protože se blíží čas Vánoc, přinášíme tipy na praktické dárky do domácnosti, kterými můžete své blízké obdarovat.
   

  ČÍST VÍCE
 • Podzimní úklid na zahradě

  Podzimní úklid na zahradě

  Je podzim. Teploty klesají, dny se krátí. Sezóna prací na zahradě však nekončí. Slunečné dny, které se v podzimních měsících vždycky najdou, je třeba využít k přípravě zahrady na zimní spánek. Které z činností je třeba zvládnout před příchodem zimy?
   

  ČÍST VÍCE
nahoru