Přeskočit na hlavní obsah

Snadný úklid

 • Jak vyčistit sprchovou vaničku

  Jak vyčistit sprchovou vaničku

  Koupelna, místo, kde se chceme očistit se bez naší náležité pozornosti, se může rychle změnit z relaxační zóny na zónu toxickou. Nečistoty, vodní kámen, plísně ani nežádoucí mikroorganismy nikdy nejsou daleko. Mezi náchylné vybavení patří sprchový kout.
   

  ČÍST VÍCE
 • Jak odstranit starý silikon v koupelně?

  Jak odstranit starý silikon v koupelně?

  Silikon je nepostradatelný materiál pro stavební úpravy uvnitř interiéru. Je elastický a snadno utěsní jakékoli spáry či spoje, a to i v koupelně nebo kuchyni, tedy v místech s vysokou vlhkostí. Dobrou vlastností silikonu je totiž také jeho voděodolnost. Kromě toho všeho má silikon dlouhou životnost, jenže to je někdy na škodu. Po čase totiž majitel interiéru čelí úkolu, jakým je výměna vany, zakoupení nového umyvadla nebo vytvoření nových obkladů. A pak nezbývá než odstranit starý silikon.
   

  ČÍST VÍCE
 • Jak odstranit vodní kámen kolem baterie?

  Jak odstranit vodní kámen kolem baterie?

  Vodní kámen je typickým nepřítelem kuchyňského a koupelnového vybavení. Mezi nejohroženější místa patří vodovodní baterie, a to jak v koupelně, tak v kuchyni. Jak o ně pečovat, aby nedocházelo k tvorbě vodního kamene, a co dělat, pokud se i přes vaši péči začne vodní kámen usazovat?

  ČÍST VÍCE
 • Zbavte se plísně v koupelně jednou provždy!

  Zbavte se plísně v koupelně jednou provždy!

  Koupelnové prostředí je ideálním místem pro růst plísní. Teplé, vlhké prostředí, pravidelný přísun organických materiálů jako jsou zbytky mýdel, šamponů nebo odumřelé kožní buňky, tvoří perfektní podmínky pro jejich rozvoj. Plísně jsou mikroskopické houby, které se šíří vzduchem nebo vodou. Jakmile najdou vhodné podmínky, rychle se usadí a začnou se šířit. Jejich přítomnost v koupelně není pouze estetickým problémem, ale může mít vážné zdravotní důsledky, jako jsou alergie, astmatické záchvaty nebo dokonce zvýšené riziko rakovinného bujení. Zatočte s plísní v koupelně jednou provždy!
   

  ČÍST VÍCE
 • Jak na plíseň v koupelně

  Jak na plíseň v koupelně

  Koupelnové prostředí je malým domácím biotopem. Nalezneme zde perfektní podmínky pro různé druhy mikroorganismů. A tak není divu, že navzdory všem moderním výdobytkům plísně z domácností nezmizely. Jak je mít pod kontrolou?
   

  ČÍST VÍCE
 • Jarní úklid s Leifheit

  Jarní úklid s Leifheit

  Jaro je období růstu, rozkvětu a také úklidu. Vše, co jsme si v zimě uložili, je nyní čas zase vypustit ven a provětrat. A nejedná se jen o organismus, ale i náš domov. Abyste si proces úklidu maximálně usnadnili, vsaďte na produkty Leifheit.
   

  ČÍST VÍCE
 • Jak vyčistit keramický dřez

  Jak vyčistit keramický dřez

  Kuchyňský dřez je velmi vytíženou složkou kuchyňského prostředí. Jak o něj pečovat, abyste jej udrželi dlouhodobě krásný a zároveň zamezili nepříjemným vápenatým usazeninám či přemnožení mikroorganismů? V tomto článku se zaměříme na keramické dřezy.
   

  ČÍST VÍCE
 • Čím (ne)čistit vodovodní baterie

  Čím (ne)čistit vodovodní baterie

  Na novou koupelnu je radost pohledět. Vše se leskne a září. Jak si tento zážitek uchovat co nejdelší dobu? A jak zároveň podpořit dlouhodobě bezproblémovou funkčnost vybavení? Základem je pravidelná a citlivá péče. A protože vodovodní baterie patří v domácnosti mezi nejvytíženější, pojďme si shrnout, co uvítají a co jim naopak uškodí.

   

  ČÍST VÍCE
nahoru