Přeskočit na hlavní obsah

Kuchyně – rady a tipy

 • Jak na poškrábaný nerezový dřez

  Jak na poškrábaný nerezový dřez

  Někdo dokáže používat dřez dvacet let a stejně na něm nenajdete jediné škrábnutí. U jiného dřezu se objeví první jizvy třeba už po měsíci používání. To neříká nic o kvalitě dřezů, škrábance se zkrátka objevují zcela nečekaně. Do dřezu upustíte hrnec nebo jiný těžký předmět, rozbije se vám uvnitř sklenička, někdo nechtěně přejede nožem po povrchu – a škrábanec je na světě. V případě nerezového dřezu je to problém zásadní, protože zde jsou bohužel nedostatky tohoto typu pěkně vidět.
   

  ČÍST VÍCE
 • Jak opravit kuchyňskou baterii

  Jak opravit kuchyňskou baterii

  Co dělat, když kape páková baterie v kuchyni? Instinkt velí volat na pomoc instalatéra. Ti ale bývají poměrně zaneprázdnění a rozhodně ne levní. Zrovna kapající kohoutek je natolik banální problém, že vás můžeme ujistit: zvládnete to opravit sami. Není to nic náročného i pro toho, jehož kutilské schopnosti končí u výměny prasklé žárovky nebo zatlučení hřebíku. Zabere vám to jen deset minut a investice činí několik stokorun.
   

  ČÍST VÍCE
 • Oprava granitového dřezu

  Oprava granitového dřezu

  Dřez je jednou z nejvýznamnějších investicí v kuchyni – zvláště ten granitový. Granitové dřezy jsou jednou tak drahé oproti dřezům tectonitovým, o levnějších dřezech nerezových ani nemluvě. O to více pak mrzí, když se na dřezu objeví nějaká ta vada na kráse. V lepším případě skvrna, v horším škrábanec. Avšak i takové závady se dají napravit. Nejdříve ze všeho chceme zdůraznit, že byste se o opravu granitového dřezu měli pokusit jen tehdy, je-li závada sotva postřehnutelná a pouze na povrchu. Pokud jde o vážnější problém, měli byste kontaktovat výrobce.
   

  ČÍST VÍCE
nahoru