Přeskočit na hlavní obsah

Je ráno. Spěcháte, abyste včas dorazili do práce nebo do školy. A dlouze hledáte tužku na oči. Přemýšlíte, kam se poděl deodorant. Kde je hřeben? Nervozita stoupá. Možná zase vyjedete pozdě?  Ujede vám autobus? Pokud chcete zažívat klidná a pohodová rána, poradíme vám, jak zařídit, abyste kosmetické a hygienické pomůcky vždy bez problémů a rychle našli.
 

Koupelna je místem, které si většina z nás spojuje s relaxací, odpočinkem a harmonií. Tato představa však často ustupuje realitě, a to v momentě, kdy se koupelna začne plnit všudypřítomnou tělovou nebo dekorativní kosmetikou. Toaletní potřeby odložené v různých částech koupelny vytvářejí nepřehledný chaos. Pojďme jej proměnit v řád!

 

Chcete více místa? Třiďte!

Jak uspořádat kosmetiku, abyste měli vždy vše po ruce? Než začnete kosmetiku rovnat, nejprve ji protřiďte. Zbavte se vyschlých řasenek, make-upů, které podezřele změnily barvu, i krémů, které už nevoní jako dříve. Získáte tím spoustu místa na umyvadle, navíc zabráníte tomu, aby vám prošlá kosmetika podráždila pleť či oči. Pokud narazíte na produkty, které sice nejsou po expiraci, ale nepoužíváte je, nabídněte je kamarádkám.

kosmetický organizér

 

Systém hned na začátku

Koupelnu často sdílíme s více osobami, a proto správné uspořádání kosmetiky bývá k nezaplacení. Krokem k vysněnému cíli v podobě systematicky uspořádané koupelny je roztřídění kosmetických potřeb dle typu a účelu. Každý si jistě najde svoje osobité řešení, avšak pokud si ze začátku nevíte rady, spolehlivou alternativou je rozdělení kosmetiky podle frekvence používání. Ty předměty, které využíváte denně, umístěte na dosah ruky a ty, po nichž sáhnete jen příležitostně, mohou zůstat odsunuty v pozadí. Ideálním úložným prostorem je samozřejmě koupelnový nábytek, tedy koupelnová skříňka a podobně. Často však bývá nepořádek i v nich. Nebojte se proto využít kosmetické organizéry, díky kterým budete mít vše uklizené a zároveň na očích.

kosmetický organizér

 

Organizéry na kosmetiku zjednoduší váš život

Každý ví, že největším problémem je funkční uložení těch nejmenších kosmetických potřeb a toaletních doplňků. Většinou je ve spěchu pouze hodíme do zásuvky a necháme být. Organizér na kosmetiku do šuplíků zařídí, že všechny vaše nezbytnosti najdou své místo a budou rozděleny do jednotlivých sad. Díky němu se vaše každodenní péče o pleť a tělo promění v příjemný rituál, který nebude narušovat žádné zoufalé hledání krému, řasenky či kartáčku na obočí. Mimo jiné můžete kosmetický organizér využít také pro přehledné skladování malých spotřebičů a dalších drobností.

TIP SANITINO: Kosmetické organizéry Compactor podají pomocnou ruku každé ženě, která má ráda pořádek. Značka Compactor se specializuje na praktické doplňky do domácnosti, často z ekologických materiálů, jako je například bambus. Skončete proto s nepořádkem a zorganizujte vše stylově!

 

Ta nejlepší péče také pro štětce

V případě, že jsou toaletní potřeby uloženy správně, vydrží delší dobu. A stejně tak to platí i u štětců na obličej. Organizér na kosmetické štětce disponuje mnoha přihrádkami, tudíž vám poskytne místo nejen pro ně, ale i pro všechny drobnosti kolem. Ideální je taktéž organizér na kosmetiku v průhledném provedení – nenápadný a zároveň elegantní. Co se týče štětců, nezapomeňte je pravidelně vymývat v mýdlovém roztoku či speciálním gelu. V opačném případě by vám totiž na tváři mohly způsobit pěknou neplechu.

kosmetický organizér  kosmetický organizér

 

Ani síla kosmetiky netrvá věčně…

I líčidla mají svou životnost. Zatímco neotevřená balení kosmetických prostředků můžou v koupelně ležet několik let a nezkazí se, u kosmetiky s již otevřeným obalem je to jinak. A to i přes to, že je dobře uskladněna. Kosmetiku, u níž již uplynula expirační doba, rozhodně nepoužívejte. Váš obličej by na to mohl nepěkně doplatit. Často se stává, že datum expirace lze na obalu přečíst jen těžko. Jak tedy poznat, že kosmetický výrobek není v pořádku? Dobrým ukazatelem může být změněná konzistence nebo barva, případně neobvyklý zápach produktu. V pořádku není ani drolení výrobku nebo výskyt hrudek. Pozor si dejte zejména u přírodní kosmetiky, jelikož neobsahuje tolik konzervačních látek, v důsledku čehož je náchylnější ke kažení.

 

nahoru