Přeskočit na hlavní obsah

Nadchli vás hotelové koupelny ve středomoří? Vneste podmanivou letní atmosféru i do své koupelny pomocí našich tipů! Stačí drobné změny a výsledek bude stát za to.

K létu patří odpočinek, lehkost, radost, romantika, příjemné vůně, voda, písek, pestré nebo tlumené barvy, intimní osvětlení – a hlavně pohoda! Vneste všechny tyto prvky do své koupelny a vdechněte jí podmanivou letní atmosféru! Stačí drobné změny a výsledek bude stát za to.

Krok jedna: připravte prostor letní atmosféře

Nejprve udělejte v koupelně prostor pro letní dekorace. Přebytečné věci vyhoďte, „zimní“ uložte do skříně a vyndejte je až s příchodem prvního sněhu. V letním období hraje prim lehkost, pestré i tlumené barvy, koupelnové doplňky v imitaci kamene nebo dřeva, stylová středomořská dekorace – a především vaše nápady. Fantazii se meze nekladou!

Nechte myšlenky volně plynout, tvořte, zkoušejte, měňte, přidávejte, ubírejte… Uvidíte, že kromě toho, že se skvěle pobavíte a výborně si odpočinete, bude výsledek perfektní a vaše koupelna získá úplně jiný nádech a šmrnc.

barevné ručníky do koupelny.jpg

Romantiku v koupelně zajistí čerstvé květiny

Nejjednodušší změnu, kterou můžete v létě udělat, je postavit do koupelny vázu s čerstvými květinami. Vytvoříte tím jednoduše letní romantiku v koupelně. Budete překvapeni, jak málo stačí, aby se místnost oživila a dostala svěží letní vzhled. A ta vůně!

Barevné ručníky koupelnu rozzáří

Koupelnu rozzáříte i obyčejnými barevnými ručníky. Zkuste na sebe libovolně naskládat tyrkysové, červené, žluté i zelené ručníky a uvidíte, jak tím vaše koupelna oživí. A je jedno, jestli ručníky stočíte to ruličky nebo je složíte do čtverce. Občas stačí i takhle málo.

 

Doplňky do koupelny z dovolené.jpg

Středomořská koupelna? Proč ne?

Nemusíte malovat koupelnu námořnickou barvou ani nemusíte instalovat novou vanu ve tvaru námořnické lodi, abyste do koupelny vnesli stylovou a pohodovou přímořskou atmosféru. Koupelnu ve stylu středomoří si vyladíte pomocí písku, mušliček, provázků, drátků, dřeva a dalších přírodních materiálů. Vyrobte si stylové mořské dekorace a umístěte je na poličky nebo na koupelnový nábytek. Ozdobte skleničky na čajové svíčky, do lahviček či skleněných dóziček nasypejte písek nebo nad vanu pověste závěs s motivem mušlí a mořských hvězdic. 

Vhodné materiály číhají na každém kroku

Spoustu krásných kousků najdete v obchodech s dekoracemi nebo v květinářství. Výzdobu ale zvládnete i sami. Materiál na vás čeká na každém kroku. Ať už u moře, v českém kempu, na rybách nebo hned za vaším domem.  Všude najdete mnoho přírodních materiálů, které můžete použít k výrobě zajímavých letních dekorací.

Intimní atmosféru navodí i svíčky

svicky v koupelne.jpg

K létu samozřejmě patří i intimní atmosféra v záři svíček. A proto by neměla chybět ani u vás v koupelně. Inspirujte se našimi tipy, jak si pomocí svíček koupelnu vyzdobit. Možností je spoustu. 

  • Vložte plovoucí svíčky do sklenice s vodou a přidejte několik kvítků oblíbené květiny.
  • Nasypte do skleněné dózy písek a do něj postavte svíčku. Stačí takto jednoduše. Případně dozdobte mušlemi, kamínky apod.
  • Můžete si vyrobit i skvělý repelent. Ukrojte dva plátky citronu, dva plátky limetky, přidejte větvičku bazalky, zalijte vodou a zakápněte esenciálním olejem s vůní citronové trávy. A navrchu zapalte plovoucí svíčku. Vyrobíte si tak nejen luxusní dekoraci, ale taky skvělý přírodní repelent, který vás ochrání před komáry.  

Stylové doplňky do koupelny nesmí chybět

Letní atmosféru pláže doladí i správně zvolené koupelnové doplňky. V nabídce máme například dávkovače tekutého mýdla, mýdlenky i držáky na kartáčky z kamene, bambusu nebo ze dřeva. Oblíbené jsou i předložky do koupelny z bambusu nebo s přírodním motivem oblázků. 

Chybu neuděláte ani se skleničkami na vodu v imitaci pískovce nebo dřeva a k dispozici jsou i stylové koše na prádlo z pytloviny. 

Potřebujete s výběrem stylových letních doplňků do koupelny poradit? Napište nám.

A pokud hledáte inspiraci dalších letních koupelen, navštivte náš Facebook nebo Instagram

nahoru