Přeskočit na hlavní obsah

Umyvadlové baterie patří mezi nejvíce zatěžované vybavení domácnosti. Z hlediska výdrže a funkčnosti jsou na ně proto kladeny vysoké nároky. Senzorové baterie Sanela SLU 60 a SLU 60B však jdou dál. Vedle vysokého uživatelského komfortu a dlouhodobé spolehlivosti nabízejí významnou úsporu vody.
 

Investujte do úspor, investujete do budoucnosti!

 

shutterstock_469412555.jpg

Hospodaření s vodou by se mělo stát přirozenou součástí každé domácnosti. Voda představuje cenný zdroj, kterého se bohužel vlivem lidské činnosti na mnoha místech planety nedostává. Zodpovědný přístup k vodním zdrojům by tak měl začít už doma. Výhodou je, že pozitivní efekt ekologického smýšlení se odrazí nejen v přírodě, ale i ve vaší peněžence. Pokud investujete do chytrého vybavení domácnosti, jež nabízí ekologické funkce, vězte, že se vám taková investice rychle vrátí. Jednou z cest je i sázka na senzorové baterie Sanela SLU 60 (síťové napájení) či SLU 60B (bateriové napájení).

Proč? Podívejme se na holá fakta.

Zatímco běžná páková umyvadlová baterie disponuje průtokem vody 12–15 l/min, Sanela SLU 60 a SLU 60B umí průtok snížit na 6 l/min. A to není vše…

 

Kolik litrů proteče?

Obvykle si neuvědomujeme, jak a kde všude nám z kapes tečou peníze. Paradoxem je, že právě voda je jedním z výdajů, kde naše finance mizí doslova do kanálu. A to v rámci minut. Nevěříte? Zkusme se podívat na dvě naprosto běžné denní činnosti:

  • Čištění zubů: Pokud při čištění zubů necháme vodu téct z běžné baterie, přičemž nám činnost obvykle zabere 2 minuty (optimistický odhad), pak je spotřeba vody 24–30 litrů, v případě senzorové baterie je to za minutu maximálně litrů 12.
  • Mytí rukou: Počítejme s mycím režimem 15 sekund (opět optimistický předpoklad), kdy u klasické pákové baterie odtečou 3 litry, u senzorové je spotřeba zhruba třetinová. Ruce si však myjeme relativně často, že?

Pořád máte pocit, že vám peníze neodtékají? Sundejte růžové brýle z očí a zkuste si všechny hodnoty přepočítat na vícečlennou domácnost. Dojdete k číslům, která vás určitě nepříjemně překvapí. Ale existuje způsob, jak situaci změnit!

 

Sanela asistuje na více úrovních

Sanela22_0033_jwll.jpg

Úspory vody dosahují baterie Sanela SLU 60 a Sanela SLU 60B také tím, že vám umožňují teplotu a proud vody nastavit předem prostřednictvím ventilu/páčky na straně baterie. Po aktivaci senzoru tak rovnou získáte vyladěné hodnoty. Toto nastavení je též skvělou prevencí opaření. Voda se spouští ihned, jakmile senzor zaregistruje přítomnost rukou ve snímané zóně.

Pocitově hutný proud vody, avšak s ekologickým režimem, zajišťuje úsporný perlátor, který vodu provzdušní, čímž se kapky zjemní, méně se rozstřikují, a proto snáze smývají nečistoty. Nadstandardním servisem je pak automatický hygienický proplach. Zabraňuje totiž stagnaci vody. Proplach je podstatný jako prevence přítomnosti bakterií typu legionella, které způsobují vážné zdravotní komplikace.

 

Zdravé hygienické návyky od dětského věku

03.jpg

Výhodou senzorových baterií Sanela SLU 60 a SLU 60B je, že se voda automaticky vypne po uplynutí vámi nastavené doby (možný rozsah nastavení je 0,25–7,75 s). Režim START/STOP reaguje na přítomnost rukou ve snímané zóně okamžitým spuštěním vody, ale k vypnutí vody dojde až po uplynutí 5minut nebo opětovném vložením rukou do snímané zóny. Tzn. nevypne se, jakmile dětské ručičky zmizí z dosahu senzoru, vypne se opětovným vložením rukou do snímané zóny, což asi děti neudělají. To se spíše využívá u napouštění vody (například u dřezových baterií nebo výlevek).

Vy ušetříte své peníze i nervy. Nemusíte totiž nad dítětem stát jako biřic a neustále vodu vypínat. To totiž procesu očisty dává nepříjemně napjatý nádech. Platí i pro mytí rukou. Dítě se snáze soustředí na činnost jako takovou. Z hlediska dětského světa je totiž mýdlo velká zábava, stejně tak kartáček na zuby. S baterií Sanela SLU 60 a SLU 60B máte jistotu, že tyto návyky dítě přirozeně zahrne do svého světa a vy se u toho nezruinujete.

sanela slu 60

 

Působivý design

Velkou předností senzorových baterií Sanela SLU 60 a SLU 60B je nadčasový design. Jemné linie využívají kombinaci oblých a rovných linií, které společně vytvářejí nadčasový vzhled. Uplatní se v moderně i klasicky laděných koupelnách. Vybrat si dokonce můžete z celé řady povrchových úprav. Chromový design pracuje s nádechem jemného luxusu a hygienické čistoty. Působivý černý design dodá místnosti sebevědomí a eleganci. Na vás pak je, zda zvolíte baterii Sanela SLU 60, jež využívá síťové napájení, nebo umyvadlovou baterii Sanela SLU 60B, jež sází na bateriové napájení (4 ks AA alkalických baterií – při cca 100 sepnutích denně se předpokládá životnost cca 2 roky).

Sanel slu 60         Sanel slu 60

Umyvadlové baterie nejlépe funkčně i esteticky vyniknou u umyvadel na desku, přičemž comfort zone je určena pro maximální výšku umyvadla 150 mm.

nahoru