Přeskočit na hlavní obsah

Béžová barva je někdy považovaná za popelku mezi barvami, která nepřekvapí ani neurazí. Neprávem. Zjistěte s námi, jak lze pomocí ladění v béžové vykouzlit příjemnou atmosféru v každé koupelně – od přírodně laděných až po ty v moderním minimalistickém designu. Pozvěte béžovou i do své koupelny!

Zcela multifunkční barva

shutterstock_2150865105.jpg

Béžovou můžeme opravdu nazvat multifunkční barvou, a to zejména pro její dvě největší přednosti – je totiž jednak nadčasová a neutrální, jednak je to teplá barva s uklidňujícím účinkem. Díky svému neutrálnímu působení dokáže krásně propojit barvy celého prostoru do jednotného celku a zkrotí a zjemní i extravaganci. Je tak skvělým ladicím prvkem, podkladem i pozadím pro další barevné i materiálové kombinace.

Béžová není jen jedna, ale nabízí celou řadu odstínů. Může být světlejší i tmavší, výraznější i jemnější. Vždy ale působí teplým dojmem a je tak velmi příjemná a relaxační.

Také ve srovnání s bílou obstojí lépe – stejně jako bílá se hodí prakticky ke všemu a ještě navíc lépe skryje drobné nečistoty, vlasy či škrábance. Ale s bílou se přátelí.

 

Přírodní ladění

Pokud máte rádi přírodní odstíny a materiály, mějte béžovou vždy po ruce. Skvěle totiž ladí se dřevem i kamenem. Největší plochou, která určuje celkový barevný dojem, jsou dlaždice. Pokud zvolíte béžové velkoformátové dlaždice, vznikne dobrý základ pro další kroky. Béžové dlaždice tvoří skvělou kombinaci se dřevem, takže k nim můžete vybrat například koupelnový nábytek v dřevěném dekoru, především tmavší odstíny jako ořech nebo třešeň vypadají skvěle.

Naopak světlejší dřevo jako třeba bříza by mohlo v kombinaci s béžovou působit fádně – pak je dobré to doplnit ještě nějakým výraznějším prvkem. Pro větší romantiku můžete sladit béžovou také s pastelovými barvami, třeba s růžovou, levandulovou, bledě modrou nebo mentolovou a dalšími. Béžová jako spíše světlá barva také místnost rozjasní, a pokud do koupelny navíc zvolíte velké elegantní zrcadlo, dosáhnete optického zvětšení prostoru. Nebojte se do béžové koupelny klidně použít bílou sanitu.

béžová koupelna se zrcadlem

Kombinace bílé a béžové je nadčasová, a pokud se vám zdá příliš nudná, decentně ji doplňte například květinami, barevnými ručníky a přírodně laděnými doplňky. Béžová koupelna se vám odmění příjemnou útulností a relaxační atmosférou.

shutterstock_1902572902.jpg

Béžová v moderním interiéru

I v moderních interiérech je béžová královnou mezi barvami, a to především proto, že je zcela nadčasová. Nikdy nevyjde z módy a nikdy neomrzí. Je libo třeba luxusní béžové mramorové obložení nebo béžové kamenné umyvadlo na desku? Není problém! 

Pokud se chcete v moderním interiéru trochu „rozšoupnout“, pak doporučujeme použít béžovou právě jako tlumič výraznějších barev.

Souhra béžové například se smaragdově zelenou nebo i se zlatou či černobílou vytvoří luxusní a moderní designový prostor. Výraznější barvy koupelnu oživí a béžová bude mít jednotící a uklidňující efekt. Díky ní bude i extravagantnější koupelna působit poklidným a harmonickým dojmem.

Ať už si vyberete jakýkoliv styl koupelny, doporučujeme dbát na sjednocení s celkovým designem vašeho interiéru.

Koneckonců pro béžovou se jistě najde využití i tam – je to barva, která vás bude bavit!

nahoru