Přeskočit na hlavní obsah

Vánoční úklid v klidu, bez chaosu a stresu? Víme, jak na to

Nejkrásnější svátky v roce se blíží. Letos budou možná trochu jiné než v předchozích letech, ale přípravy na ně se určitě nezmění – minimálně vánoční úklid. Chcete jej letos zvládnout bez stresu a shonu? Máme pro vás osvědčené rady i skvělé pomocníky, s nimiž vám půjde práce od ruky. Prožijte svátky klidu v čistém, útulném a provoněném prostředí.

Pořádek ovlivňuje naši náladu i psychiku

vánoční úklid bez stresu.jpg

Všimli jste si, že v čistém a uklizeném prostředí máte hned lepší náladu? Čistota – půl zdraví. A to platí i pro to duševní. Prostředí, ve kterém žijeme, nás ovlivňuje víc, než si (možná) myslíte. Psychologové uvádějí, že pokud máme doma nepořádek a chaos, náš mozek se neustále soustředí na nedokončenou práci. Můžeme se cítit provinile, zahanbeně, bezmocně a zahlceně. Nepořádek nás zkrátka rozptyluje, a proto se nedokážeme uvolnit a stoprocentně si odpočinout. Možná právě proto věnujeme vánočnímu úklidu tolik pozornosti a času. Všichni totiž toužíme po tom samém – prožít svátky klidu v čistém, útulném a voňavém prostředí.

Kolik času zabere vánoční úklid?

Časovou náročnost vánočního úklidu samozřejmě ovlivňuje mnoho faktorů – jak je velký byt či dům, kolik máte místností, jaké máte podmínky na uklízení, kolik máte pomocníků, jaké máte technické vybavení apod. Obecně to lze shrnout takto  – hodina vám stačit nebude, a pokud chcete letos zvládnout vánoční úklid bez chaosu a stresu, dobře se na něj připravte -  vše si pořádně naplánujte, napište si seznam všech úkonů, a hlavně se nezapomeňte vybavit kvalitními čisticími prostředky a dalším vybavením.

Vánoční úklid pečlivě naplánujte.jpg

Vánoční úklid pečlivě naplánujte

Než se pustíte do vánočního úklidu, vytvořte si plán a systém. Rozdělte byt či dům na části a uklízejte postupně. Osvědčenou metodou je uklízet po místnostech. Začněte kuchyní, přejděte do obývacího pokoje, ložnice, dětského pokoje, pracovny. Nezapomeňte ani na toaletu a koupelnu. Do samostatné skupiny zařaďte dveře, okna a podlahy. Napište si i seznam, co všechno je potřeba otřít, omýt, vysát, roztřídit, srovnat apod. Hned se vám bude lépe pracovat.

Vybavte se kvalitním vybavením

Když už máte přesný plán i seznam, nezapomeňte zkontrolovat, zda máte správné vybavení i dostatek čisticích prostředků. Připravili jsme pro vás přehled vychytávek do koupelny, které vám úklid urychlí a zjednoduší.

Organizéry do koupelnové skříňky a na kosmetiku

Ukliďte si koupelnu i v zásuvkách a koupelnových skříňkách. Pomohou vám úložné organizéry. Jsou určené především pro použití v zásuvkách a policích. Využijete je v koupelně, v kuchyni i ložnici. Můžete je skládat vedle sebe, za sebou nebo i na sebe. Nás zaujaly úložné organizéry Bamboo Box vyrobené z přírodního bambusového dřeva. Jsou kvalitní, stylové a vysoce odolné proti vlhkosti. Skvělou volbou je i velmi praktický a trendy organizér na kosmetiku s patnácti přihrádkami. Zbavte se neustálého hledání v kosmetické taštičce jednou provždy.

Zásobník na kosmetické tampóny i držák na fén

Když už jsme u organizování věcí v koupelně, nesmí vám chybět ani zásobník na kosmetické tampóny nebo držák na fén. Rozhodně stojí za pozornost, protože s nimi budete mít vše pěkně po ruce.

Čisticí prostředky na všechny typy povrchů

čištění a ošetření povrchů v koupelně.jpg

Jakmile máte všechny věci ve skříních a skříňkách srovnané a zorganizované, vrhněte se na čištění a ošetření všech povrchů. Vyberte si originální čisticí prostředky, které vyvinuli odborníci na sanitární techniku. Jsou šetrné a určené na daný typ povrchů. Každý výrobce nabízí na své produkty čisticí prostředky určené právě na jejich speciální typy povrchů.

Na chromové povrchy vodovodních baterií (nejen) značky GROHE použijte například Grohclean. Šetrně je ošetří, odstraní vodní kámen a další usazeniny a zanechá je zářivé a dokonale čisté. Na Franke nerezové, granitové i tectonitové dřezy použijte čisticí pastu pro dřezy s houbičkou. Na keramické dřezy, umyvadla a sprchové vaničky použijte například biologický čistič CeraCare. Odstraňuje znečištění a kovový otěr na keramických dřezech a vaničkách. Rozpouští tuky a vápenné usazeniny a můžete jej použít i na čištění keramických varných desek, vzácných kovů (například stříbra), chromu apod.

Koupelnu provoní tablety do sprchy

Jakmile se bude koupelna blýskat, nezapomeňte ji i provonět, abyste se v ní cítili příjemně. Doporučujeme rozpustné tablety do sprchy, které jsou vyrobené z vysoce kvalitních přírodních esenciálních olejů. Jejich příjemná a osvěžující vůně doladí celkovou atmosféru čistoty. 

Vyberte si skvělé pomocníky na vánoční úklid z naší nabídky. Pokud si nejste jisti výběrem, nechte si poradit od našich odborníků.

Hledáte inspiraci? Přihlaste s k odběru našeho newsletteru nebo se staňte fanouškem naší stránky na Facebooku a Instagramu.

nahoru