Přeskočit na hlavní obsah

Jak vybrat bidetovou baterii

  • 2.6.2021

Už i v sortimentu bidetových baterií, produktu, který byl dříve poměrně raritní, nyní existuje široký výběr. V nabídce SANITINO máme přes 300 bidetových baterií různých výrobců, stojánkových nebo podomítkových, s výpustí či bez výpusti, s různými typy ovládání. A my vám poradíme, jak zvolit tu pravou.

Bidetová baterie coby klíčový prvek bidetu slouží k očistě intimních částí těla. Od klasické umyvadlové baterie se liší speciálním kloubem na konci ramínka, kterým lze nastavit směr proudu vody. Při výběru baterie k bidetu je třeba zohlednit několik faktorů. Tyto faktory probereme stručně v následujících odstavcích.
 

Montáž bidetové baterie

Ravak Sanitary Ceramics WC bidet washbasin image 2017.jpg

Podomítkové bidetové baterie

Mají velkou výhodu v tom, že na pohled nevzhledná technika je ukrytá za omítkou nebo obklady. Chytré řešení pro minimalisticky řešenou koupelnu, s nímž se pojí navíc i snadnější údržba. Není nutné čistit tolik kovových prvků.

Tento typ ale nelze instalovat v už hotové koupelně, kde jsou vývody již připraveny. Osvědčení najde podomítková baterie v novostavbě nebo v rekonstruované koupelně. Protože je třeba bourat do zdi, je instalace takové baterie poměrně pracná. Uživatel dále musí k této baterii pořídit odpovídající podomítkové těleso s připojením vody.

Stojánkové bidetové baterie

Tyto bidetové baterie se umisťují přímo nad bidet. Při výběru stačí mít na paměti, aby rozměry otvorů na odtok vody seděly s rozměry udávanými výrobci baterie. Jinak je montáž takovéto bidetové baterie jednoduchá, zabere pár minut.


Ovládání bidetové baterie

JS121 sapho.jpg

Pákové bidetové baterie jsou praktické a úsporné. Výhodou je, že k jejich použití stačí jedna ruka. Lehkým pohybem páky nahoru a dolů nastavujete intenzitu proudu vody, pohybem nalevo a napravo volíte teplotu.
 

Kohoutkové bidetové baterie jsou více designovou variantou. Zde je ovládání trochu pracnější. Protože se studená a teplá voda míchají pomocí dvou samostatných kohoutků, spotřeba tím zákonitě roste.

V konzervativně koncipovaných koupelnách ale kohoutkové baterie obecně (bidetovou nevyjímaje) působí vizuálně dobře.
 

Tlačítkové bidetové baterie jsou třetí možností. Zde můžete nastavit teplotu a proud vody velmi precizně. U tohoto způsobu ovládání je vhodné, když je baterie doplněna bidetovou sprškou.


Odtoková souprava bidetové baterie

  • Bidetové baterie s výpustí jsou vybaveny speciálním táhlem, které ovládá zavírání či otevírání vody. Jde to pohodlně a můžete tak učinit suchou rukou.
     
  • Bidetové baterie bez výpusti výše uvedeným táhlem nedisponují. Odtok vyřešíte klasickou zátkou nebo zátkou se systémem click-clack.


Bidetová sprška

Bidetová baterie se sprškou umožňuje tu nejpohodlnější intimní hygienu. Výrobek tvoří dlouhá tenká hadice a sprška s menšími tryskami, než jaké jsou k vidění u klasické ruční sprchy. Důležité totiž je, aby sprška produkovala jemný proud vody. Bidetové spršky je vhodné instalovat do držáku na zeď vedle toalety nebo bidetu, aby byly po ruce.

TIP SANITINO: Nevíte, jak vybrat vhodnou bidetovou spršku? Přečtěte si náš článek "Jak vybrat bidetovou spršku".

bidetová sprška sapho


Vzhled bidetové baterie

Bidetovou baterii vybírejte i podle vašich estetických požadavků. V nabídce jsou baterie moderní i ty ve stylu retro. Pokud ve vaší koupelně převažují hranaté prvky, zvolte podobně designově laděnou baterii. V opačném případě dejte přednost bidetovým bateriím s ladně zaobleným tvarem.

Převažující barvou v této kategorii je chromová. Ale neexistuje dogma, že bidetová baterie musí být právě v této barvě. Do modernějších koupelen doporučujeme černé baterie. V nabídce nechybí ani bílá, varianta nerez nebo exkluzivní zlatá.

V kategorii bidetových baterií ty nejkvalitnější výrobky nabízí výrobci GROHE, hansgrohe, Ideal Standard, Kludi, Novaservis, SAPHO, RAVAK, Hansa a další. Luxusnější bidetové baterie nabízí také výrobce AXOR. 

Doufáme, že vám náš článek ulehčil výběr vhodné bidetové baterie k bidetu. A pokud stále tápete, nechte si poradit od našich odborníků. Napište nám!
 

Hledáte inspiraci?

Přihlaste s k odběru našeho newsletteru nebo se staňte fanouškem našich sociálních sítí. Pravidelná dávka tipů a inspirace vás čeká na našem FacebookuInstagramu i Pinterestu. Videa můžete najít také na našem YouTube

nahoru