Přeskočit na hlavní obsah

Jak vybrat bidetovou spršku

  • 12.7.2021

Existuje několik variant, jak doma instalovat bidet. Kromě samostatně stojících bidetů a bidetových sedátek, které lze namontovat na WC, je na výběr také bidetová sprška. Je to prostorově úsporné řešení, které zajistí řádnou očistu. Nejde jen o pocit lepší hygieny, ale také o pevnější zdraví. Poradíme vám, jak vybrat bidetovou spršku vhodnou pro vaši domácnost.

Bidetová sprška je univerzální řešení, které lze použít v jakékoli koupelně či samostatné místnosti. Může se montovat v blízkosti samostatně stojícího bidetu, nebo také u stojícího či závěsného WC. Zdrojem vody je nejbližší baterie, může jít i o baterii umyvadlovou. V nabídce SANITINO najdete 3 základní možnosti: pouze bidetová sprška, bidetová sprška s hadicí a držákem nebo celý set doplněný také o pákovou baterii pod omítku s tělesem.

bidetová sprška k wc

Jak funguje bidetová sprška, to dále vysvětlíme v dalších odstavcích. Připomeňme nyní, jaký význam má použití bidetu. Odborníci na intimní hygienu zdůrazňují, že používání toaletního papíru negarantuje odstranění všech bakterií z intimních oblastí. Efektivněji a šetrněji mikroby odstraní pouze jemný proud vody. Proto jsou pravidelní uživatelé bidetové spršky mnohem více chránění proti hemoroidům, roupům, vaginálním zánětům, problémům s inkontinencí a řadě dalších choulostivých potíží.
 

Typy bidetové spršky

GROHE.jpg

Bidetová sprška klasická se podobá ruční sprše, je ale výrazně menší a menší jsou také její trysky. Některé spršky jsou vybavené háčkem. Díky tomu se bidetová sprška k WC jednoduše přichytí na zeď, aby zde byla uživateli po ruce. Jiné spršky se připevňují do držáku.

Uživatel otevře vodu a ze spršky se spustí jemný proud vody. Je vhodné, když se ve spršce mísí teplá a studená voda, takže proud vody má pak příjemnou teplotu. Sprška stimuluje svaly v intimních partiích tím, že vyvolává instinktivní sevření. Tato aktivace svalů je velice prospěšná zvláště pro uživatele v pokročilém věku. V dnešní době už ale i čtyřicátníci pociťují problémy, které právě souvisí s ochabeným svalstvem a poklesem pánevního dna.

Bidetová sprška s hadicí a držákem je vhodné řešení pro ty uživatele, kteří hledají komplexnější řešení. Zde už zákazník dostává k spršce odpovídající tenkou hadici, která přivádí vodu z baterie. Je důležité si všimnout délky hadice. Standardní délka se pohybuje okolo 1,25 metru, některé modely jsou vybaveny až 1,5 metru dlouhou hadicí. Je pochopitelné, že delší hadice poskytuje větší flexibilitu, až příliš dlouhá hadice se ale zamotává. Je třeba volit podle dispozic koupelny.

Bidetová sprška s ventilem je ideální volba do nových či rekonstruovaných koupelen. Zde totiž může uživatel už při budování místnosti počítat s možností bidetu a najít ideální místo pro podomítkovou baterii s tělesem. Činit totéž ve stávající koupelně je velice pracné. Bidetová sprška s ventilem je maximálně komplexní řešení, které je funkční a prostorově úsporné.


Volte mezi různými designy a barvami

Také bidetové spršky jsou sortimentem, kde se projevují různé designové styly. Uživatel vybírá z nepřeberné škály tvarů a barev. Volte s ohledem na vzhled vašeho ostatního koupelnového vybavení. Umyvadlová baterie s bidetovou sprškou by měly být designově sladěny. Ideální je vybrat oba tyto produkty od stejného výrobce a ze stejné série.

sapho bidetová sprška

Špičkoví výrobci, jako jsou GROHE, hansgrohe, Kludi, AQUALINE a SAPHO mají ve svém sortimentu mnoho produktových řad s jednotným vzhledem. Na své si přijdou příznivci hranatých tvarů, stejně jako ti, kteří preferují tvary zaoblené.

Na SANITINO lze také vybírat z různých barev. Chromová bidetová sprška je samozřejmě nejběžnější variantou, moderněji laděnému interiéru ale možná bude více slušet bílá nebo černá. Naopak styl retro nejlépe doplní bronzová úprava bidetové sprchy SAPHO Reitano Rubinetteria.

Tip SANITINO: Vybíráte bidetovou baterii? Podívejte se na náš článek Jak vybrat bidetovou baterii.

nahoru